CENTRUM DOKUMENTÁRNÍHO FILMU

logo MFDF Ji.hlavalogo DOK.REVUElogo Inspirační fórum

cs

Michal Kindernay

Michal Kindernay
Michal Kindernay je intermediální umělec, kurátor a performer. Jeho práce zahrnují mj. videoperformance, dokumentární projekty a hudební kompozice. Je jedním ze zakladatelů umělecké neziskové organizace yo-yo a kurátorů galerie Školská ˜š28 v Praze.

Výpis filmů autora

24 hodin

24 hodin

Martin Blažíček / Česká republika / 2011 / 12 min. 0 sec.

FilmSVÁTEK časosběrně zaznamenává dění v pěti českých a slovenských domácnostech 24. a 25. prosince. Na Boží hod vánoční vítr od západu přinese mor, od východu válku, od půlnoci hlad, od poledne dobrý rok. Dvacet čtyři hodin je automaticky sestříháno algoritmy různě procházejícími časem a obrazovou plochou natočeného materiálu.

Angular Landscapes

Angular Landscapes

Michal Kindernay / Česká republika / 2012 / 7 min. 0 sec.

Neklidně plynoucí obrazy industriální krajiny se výraznými barvami nabalují na členitou zvukovou stopu a evokují výhled z jedoucího vlaku, vnímaný v dlouhém kolísavém polospánku. Film vznikl propojením vizuálních útržků z instalace Angular Momentum, která zahrnovala několik kovových rezonujících objektů, zvukově reagujících na systém vibrací a zpětné vazby. Dlouhé pásy obrazů byly generovány zvukovými signály a dalšími daty z prostředí instalace.

bez náhledu

Astronomické studie

Bětka Diringerová, Lukáš Glaser, Jan Kalivoda, Michal Kindernay, Ondřej Vavrečka / Česká republika / 2011 / 2 min. 0 sec.

FilmNEBE v časosběrných studiích studentů FAMU zpřítomňuje rotační pohyb Země v působivých pozorováních celé noci až do svítání, nebe utíká za horizont, nevídaná hustota hvězd ve výhledu kamery padá z plátna do divákovy tmy v sále.

Realizováno za podpory:

Financováno EU
NPO
Ministerstvo kultury
Jihlava
Státní fond kinematografie
Kraj Vysočina
Dále spolupracujeme