CENTRUM DOKUMENTÁRNÍHO FILMU

logo MFDF Ji.hlavalogo DOK.REVUElogo Inspirační fórum

cs

Sebastian Mez

Sebastian Mez was born 1982 in Essen/Germany. After the graduation from highshool he started an intership at Caspari Film for one year, after that he worked as a freelancer. In that time, he made several social spots and short films. In 2007 he made his first documentary „Do the right thing“ about capital punishment in Texas/USA, which premieres at the Max Ophüls Festival 2008. Since October 2007 Sebastian studies Directing at Filmakademie Baden-Württemberg in Ludwigsburg, Germany.

Výpis filmů autora

Dopis z Německa

Dopis z Německa

Sebastian Mez / Německo / 2011 / 50 min. 0 sec.

FilmZKUŠENOST stojí na dopisech-minidramatech, napsaných třemi ženami z východní Evropy, které odešly za prací do Německa. Osudy zhuštěné do popisů zažívaného ponižování a vykořisťování se v soustředěném, asketickém filmu spojují se záběry míst, jež opustily. Ty jsou esencí vzpomínek, k nimž se ženy upínají, ale také zhmotňují jejich zpřetrhané vazby a vykořeněnost.

Uklidit

Uklidit

Sebastian Mez / Německo / 2008 / 9 min. 0 sec.

V nepřerušeném záběru zachycená práce uklízeče, který sebere odpadky v hledišti s křesly jako v kině a pečlivě umyje sklo, které jej odděluje od popravčí místnosti s lůžkem, na němž se vykonává poprava smrtící injekcí, jež je nejčastějším způsobem popravy ve Spojených státech.

Realizováno za podpory:

Financováno EU
NPO
Ministerstvo kultury
Jihlava
Státní fond kinematografie
Kraj Vysočina
Dále spolupracujeme