CENTRUM DOKUMENTÁRNÍHO FILMU

logo MFDF Ji.hlavalogo DOK.REVUElogo Inspirační fórum

cs

Tomáš Staněk

Výpis filmů autora

Cikáni jdou do voleb

Cikáni jdou do voleb

Jaro Vojtek / Slovensko, Česká republika / 2012 / 72 min. 0 sec.

Romská populace tvoří na Slovensku oficiálně 1,7%, neoficiálně až 10% obyvatel. Jejich zastoupení v politice je nulové. Ve volbách v roce 2009 sezrozhodl nekorunovaný vůdce Romů Vlado Sandrei kandidovat do parlamentních voleb a hájit tak práva menšiny ve vysoké politice. Tragikomicky pojaté volební dobrodružství staví do kontrastu nevyvážený rodinný život, pragmatický politický couching i předvolební turné, které mělo změnit poměr Romů ve slovenské politice.  

Hrdina naší doby

Hrdina naší doby

Zuzana Piussi / Slovensko / 2009 / 52 min. 0 sec.

Muž, který ztělesňuje historickou zkušenost a intelektuální paměť, skoro devadesátiletý slovenský filmový kritik a teoretik Pavol Branko prochází třemi povídkami o třech ženách a jako autor řady studií o dokumentu se sám ocitá v situaci dokumentárního filmu.

bez náhledu

Život v konceptu

Lucie Králová / Česká republika / 2011 / 26 min. 0 sec.

FilmVZTAH ze série autorských dokumentů proStory o moderní české architektuře navštěvuje odvážné vily navržené ateliérem HŠH. Růžová Hermína má dvě třetiny obytné plochy šikmé, prostor vily v Berouně je strukturován do čtyřiadvaceti krychlí. Obě reprezentují konceptuální architekturu stejně jako střet jedinečnosti a konvence.

Realizováno za podpory:

Financováno EU
NPO
Ministerstvo kultury
Jihlava
Státní fond kinematografie
Kraj Vysočina
Dále spolupracujeme