CENTRUM DOKUMENTÁRNÍHO FILMU

logo MFDF Ji.hlavalogo DOK.REVUElogo Inspirační fórum

cs

Wang Bing

Wang Bing
Wang Bing is a Chinese director, often referred to as one of the foremost figures in documentary film-making. Wang is the founder of his own production company, Wang Bing Studios, which produces most of his films. He graduated from the Film Academy in Beijing in 1996. He made the 18-episode TV series CAMPUS AFFAIRS and the TV documentary COMMON PEOPLE'S HOMESTEAD. In 1999, he was cameraman for the film DISTORTION. His debut as a director came with TIEXI DISTRICT: WEST OF THE TRACKS, a nine-hour documentary in three parts entitled RUST, REMNANTS AND RAILS. He also makes installations, such as CRUDE OIL (2008), shown in Rotterdam. Source: festivalscope.com

Výpis filmů autora

Dokud nás šílenství nerozdělí

Dokud nás šílenství nerozdělí

Wang Bing / Japonsko, Francie, Hongkong, zvláštní administrativní oblast Číny / 2013 / 228 min. 0 sec.

Těžko říct, kolik kruhů pekla doopravdy obkroužil Dante při cestě do očistce, ale tady jich projdeme hodně. V čínské psychiatrické léčebně, odříznuti od vnějšího světa, nacházejí společný život mentálně postižení kriminálníci, političtí vězňové i „jen“ nemocní. Čtyři hodiny extrémní observace prokládané zpěvem. Reality show ze světa úzkosti. Máme zde uzavřený prostor, kameru, která se dostane takřka do všech míst, jedince, kteří už ani nevnímají přítomnost záznamového zařízení. Jen té zábavy se nám nedostává.

Masterclass: Bing Wang

Masterclass: Bing Wang

Wang Bing / Česká republika / 2014 / 120 min. 0 sec.

Čínský režisér Wang Bing je jednou z důležitých postav světové dokumentaristiky. Jeho devítihodinový snímek Tie Xi Qu: West of the Tracks (2003) získal Velkou cenu na festivalu dokumentárních filmu v Marseille (Grand Prix at the Marseille Festival of Documentary Film), snímek Fengming se objevil na festivalech v Cannes a Torontu v roce 2007, zatímco další dokument Crude Oil (2008)měl premiéru na festivalu v Rotterdamu. Pro jeho tvorbu jsou charakteristické snímky pozorující v mnohahodinové stopáži všední okamžiky ve vybraném prostředí, od továren či dolů až po psychiatrickou léčebnu. Je dalším z autorů Filmových korespondencí, který divákům představí svou metodu prostřednictvím masterclass.

Realizováno za podpory:

Financováno EU
NPO
Ministerstvo kultury
Jihlava
Státní fond kinematografie
Kraj Vysočina
Dále spolupracujeme