CENTRUM DOKUMENTÁRNÍHO FILMU

logo MFDF Ji.hlavalogo DOK.REVUElogo Inspirační fórum

cs

FILMOVÁ DÍLNA

Cyklusikona cyklusUrčeno pro 2. stupeň základní školyikona ZŠUrčeno pro střední školyikona SŠ
FILMOVÁ DÍLNA

ZÁKLADNÍ INFORMACE

  • věkové zaměření:  2. stupeň ZŠ
  • délka jedné lekce: 90 minut
  • 4 setkání
  • cena: 6.000,-

FORMÁT

V průběhu cyklu se seznámíme se zásadami natáčení videa, zvuku i střihu. Rozdělíme se do skupin a každá si vyzkouší natočit i sestříhat svoje video. Téma si můžete přinést na workshop s sebou, nebo jej společně vymyslíme. Pak se zamyslíme, jak jej nejlépe zachytit, uděláme si bodový scénář, seznámíme se s technikou a hurá natáčet. 

Na jednu lekci pozveme i režiséra, aby nám vysvětlil, jak natáčet a jak o našem filmu přemýšlet.

 

Tento kurz i jeho časové rozložení je velmi závislé na časových možnostech školy, i představách o tom, co má být natáčeno. Ze zkušenosti víme, že zejména stříhání výsledných filmů se může být časově náročnější. Proto se na nás prosím obraťte, abychom dokázali nastavit lekci podle vašich představ a možností.


 

 

 

Lektoři

Šimon Bauer

Šimon Bauer

Šimon Bauer, lektor, filmový a televizní teoretik. Je absolventem oboru Teorie a dějiny filmu a audiovizuální kultury na Masarykově Univerzitě v Brně, dlouhodobě spolupracuje s MFDF Ji.hlava a od října 2014 řídí Centrum dokumentárního filmu. Zabývá se zejména výzkumem strategií programování Československé televize v jejích začátcích a distribučními vztahy mezi ČST a tehdejším Státním filmem. Toto téma zpracovává i ve svém příspěvku v antologii Naplánovaná kinematografie.

více info

Realizováno za podpory:

Financováno EU
NPO
Ministerstvo kultury
Jihlava
Státní fond kinematografie
Kraj Vysočina
Dále spolupracujeme