CENTRUM DOKUMENTÁRNÍHO FILMU

logo MFDF Ji.hlavalogo DOK.REVUElogo Inspirační fórum

cs

METODY V DOKUMENTÁRNÍM FILMU

Cyklusikona cyklusUrčeno pro střední školyikona SŠ
METODY V DOKUMENTÁRNÍM FILMU

ZÁKLADNÍ INFORMACE

  • věkové zaměření: SŠ
  • délka lekce: 90 minut
  • dvě lekce
  • cena lekce: 3.500,-

FORMÁT

Dvě setkání.

 

 

Cyklus volitelných přednášek představuje tvůrčí postupy, které autoři využívají při tvorbě dokumentárních filmů. Počet zvolených lekcí je na volbě pedagoga. Úvodní lekce je koncipována jako přednáška lektora s ukázkami. Další lekce probíhají jako projekce filmu a jeho následný interaktivní rozbor se zaměřením na tvůrčí postupy. Cyklus má verzi pro začátečníky i verzi pro pokročilé. Základní nebo pokročilá verze je zvolena na základě konzultace s vyučujícím.

Lektoři

Přemysl Martinek

Přemysl Martinek

Vystudoval katedru filmových studií na FFUK a působil jako filmový kritik v týdeníku Respekt, ředitel distribuční filmové společnosti, člen a předseda Rady Státního Fondu kinematografie nebo vedoucí produkce divadla DIOD. Aktuálně se věnuje kromě lektorství v CDF filmové produkci a pracuje na pozici Manažera regionálních filmových fondů pro Asociaci producentů v audiovizi. Dlouhodobě také působí jako expert v oblasti distribuce pro Státní fond kinematografie. Zakládal jihlavskou PechaKucha Night. V CDF má od dubna roku 2022 na starosti veřejné projekce, vede vybrané vzdělávací lekce, připravuje nové projekty v oblasti vzdělávání a podpory audiovizuálního průmyslu a věnuje se dramaturgii programů pro veřejnost a odbornému lektorování.

více info
Šimon Bauer

Šimon Bauer

Šimon Bauer, lektor, filmový a televizní teoretik. Je absolventem oboru Teorie a dějiny filmu a audiovizuální kultury na Masarykově Univerzitě v Brně, dlouhodobě spolupracuje s MFDF Ji.hlava a od října 2014 řídí Centrum dokumentárního filmu. Zabývá se zejména výzkumem strategií programování Československé televize v jejích začátcích a distribučními vztahy mezi ČST a tehdejším Státním filmem. Toto téma zpracovává i ve svém příspěvku v antologii Naplánovaná kinematografie.

více info

Realizováno za podpory:

Financováno EU
NPO
Ministerstvo kultury
Jihlava
Státní fond kinematografie
Kraj Vysočina
Dále spolupracujeme