CENTRUM DOKUMENTÁRNÍHO FILMU

logo MFDF Ji.hlavalogo DOK.REVUElogo Inspirační fórum

cs

Anna Johnson Ryndová

Výpis filmů autora

Krajinou ticha

Krajinou ticha

Otakáro Maria Schmidt / Česká republika / 2009 / 26 min. 0 sec.

1 prosvětlenost 2 hlas ticha 3 mysl a příroda 4 barevnost nemateriální, duchovní komunikace 5 režisér sloužící lidem a Bohu Režisér kreativních křesťanských dokumentárních filmů se na pouť krajinou vydává s různými průvodci, kteří ticho těla, duše i ducha nahlížejí v českém kulturním, společenském a náboženském kontextu.

Medvědí ostrovy

Medvědí ostrovy

Martin Ryšavý / Česká republika / 2010 / 61 min. 0 sec.

1 pustina 2 samota člověka 3 pomalá krajina Sibiře 4 nekonečná pouť mrazivou plání 5 cílem cesty je polární stanice 6 konzervovaná minulost spojená se současným děním 7 opuštěnost jako předzvěst nového světa bez člověka 8 zpráva o vylidňující se oblasti po krachu socialismu 9 tichý pohled do života několika správců rezervace ledních medvědů 10 takřka antropologický film přibližuje charaktery lidí žijících v extrémních podmínkách Vizuálně vytříbený portrét života na ostrovech ve Východosibiřském moři sleduje cestu správců rezervace k opuštěné meteorologické stanici, jež se mezitím stala skanzenem minulosti.

bez náhledu

Slepý Gulliver

Martin Ryšavý / Česká republika / 2016 / 105 min. 0 sec.

Filmové médium se v novém filmu Martina Ryšavého stává analogií lidské mysli. Tvůrce ho používá nejen k pořádání vzpomínek, ale také jako specifický nástroj vnímání. Ve filmu se prolínají záběry z návštěv na Ukrajině a v Rusku, monolog ruského vykladače karet o tarotu a režisérovo oční vyšetření. Pomocí ostření buduje paralelu mezi kamerou a zrakovým orgánem, střihem zase vzniká pavučina asociací, v níž se proplétají osobní vzpomínky a postřehy s veřejnými politickými i společenskými událostmi. Slepý Gulliver je film o hledání perspektivy v mnoha významech toho slova. „Jdu světem s očima otevřenýma.“

Realizováno za podpory:

Financováno EU
NPO
Ministerstvo kultury
Jihlava
Státní fond kinematografie
Kraj Vysočina
Dále spolupracujeme