CENTRUM DOKUMENTÁRNÍHO FILMU

logo MFDF Ji.hlavalogo DOK.REVUElogo Inspirační fórum

cs
Medvědí ostrovy

Medvědí ostrovy

1 pustina 2 samota člověka 3 pomalá krajina Sibiře 4 nekonečná pouť mrazivou plání 5 cílem cesty je polární stanice 6 konzervovaná minulost spojená se současným děním 7 opuštěnost jako předzvěst nového světa bez člověka 8 zpráva o vylidňující se oblasti po krachu socialismu 9 tichý pohled do života několika správců rezervace ledních medvědů 10 takřka antropologický film přibližuje charaktery lidí žijících v extrémních podmínkách Vizuálně vytříbený portrét života na ostrovech ve Východosibiřském moři sleduje cestu správců rezervace k opuštěné meteorologické stanici, jež se mezitím stala skanzenem minulosti.

Základní informace

Režisér: Martin Ryšavý

Originální název: Medvědí ostrovy

Země původu: Česká republika

Rok výroby: 2010

Stopáž: 61 min. 0 sec.

Barva: Barevný

Jazyk: ruština

Jazyk titulků: čeština

Producent: Vratislav Šlajer

Scénář: Martin Ryšavý

Střih: Anna Johnson Ryndová

Zvuk: Martin Ryšavý

ikona šipkazpět
PŘEHRÁVAT FILMY MOHOU POUZE PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELÉ Z CENTRA DOKUMENTÁRNÍHO FILMU V JIHLAVĚ.

Podobné filmy

¡O no coronado!

¡O no coronado!

Craig Baldwin / Spojené státy / 1992 / 40 min. 0 sec.

Dobyvatelská kronika rekonstruuje španělskou invazi do zemí amerického jihozápadu v první polovině 16. století, rozplétá kontexty, motivace, mýty a historické události a z kritické perspektivy a se značnou ironií buduje epickou ságu obsazení a ovládnutí území, na níž navazuje polemiku se snahami umístit do této oblasti jaderný odpad.V různých podobách zdůrazňuje vztah historické roviny k současnosti – když se rýsují paneláky na pozadí louky, kde se odehrává původní, pro film natočená historická rekonstrukce, anebo když jsou na Coronada dotazováni turisté.

... až na věky

... až na věky

Pavel Koutecký / Česká republika / 1998 / 14 min. 0 sec.

Manželství je cesta do budoucnosti, milenci se od svatebního oltáře v dokumentárních pasážích Pavla Kouteckého vydávají do animovaného světa Michaely Pavlátové. Rozkvetlá přítomnost jedné duše a dvou těl se mění ve vyprahlou ledovou poušť oddělených ložnic, deziluze a pastí.

... když se zrovna nedíváš

... když se zrovna nedíváš

Phie Ambo / Dánsko / 2017 / 84 min. 0 sec.

Elektron se při Youngově experimentu chová jinak, pokud je pokus zaznamenáván. Axiomu z kvantové fyziky podřídila natáčení dokumentaristka usilující zachytit vědou nepostihnutelné projevy lidského vědomí ve fyzickém světě. A po cestě dospěla k otázce: Komunikuje vzájemně voda, když to lidé nevidí?

Realizováno za podpory:

Financováno EU
NPO
Ministerstvo kultury
Jihlava
Státní fond kinematografie
Kraj Vysočina
Dále spolupracujeme