CENTRUM DOKUMENTÁRNÍHO FILMU

logo MFDF Ji.hlavalogo DOK.REVUElogo Inspirační fórum

cs

Brigitta Burger-Utzer

Brigitta Burger-Utzer

Výpis filmů autora

Michael Berger. Hysterie

Michael Berger. Hysterie

Thomas Fürhapter / Rakousko / 2010 / 50 min. 0 sec.

1 nepřítomný 2 hrdina krize 3 spekulant kasinového kapitalismu 4 miliardy počítané jako drobné 5 spekulace se stává podstatou světa 6 odvaha točit miliardy 7 odvaha filmového hrdiny 8 hedging, poslední sázka na jistotu už není jistá 9 bezzubé právo, ztracené v prudkém proudu globální finanční sítě 10 strohý komentář stopuje muže, který bral svět jako počítačovou hru - Poklidné vyprávění o jednom adrenalinovém dobrodružství globální hry s penězi, které možná stálo na počátku dnešní finanční krize a v němž místo Michaela B. mluví místa, kterých se dotýkal.

bez náhledu

Parallel Space: Inter-View

Peter Tscherkassky / Rakousko / 1992 / 18 min. 0 sec.

Tento snímek byl natočen pomocí fotoaparátu. Miniaturní fotografie o rozměrech 24 x 36 mm je stejně velká jako dvě filmová políčka. Původně jsem měl přísně formální koncept. Vizuální prostor renesance vtěsnaný do optiky filmu a nehybné kamery… Zdroj: dafilms.cz

Zvlášť zákeřný učeň s ďolíčky běží podél zóny úlů

Zvlášť zákeřný učeň s ďolíčky běží podél zóny úlů

Johann Lurf / Rakousko / 2009 / 3 min. 0 sec.

1 dům 2 dveře výtahu 3 překvapení Johna Malkoviche 4 pustý ostrov v moři 5 detaily tváří v různých výrazech Obsahem filmu je encyklopedie prostředí, postav, povinných scén a tradičního dramaturgického uspořádání mainstreamových fikčních filmů, kde se každé ze čtyřiadvaceti okének jedné vteřiny stává heslem.

Realizováno za podpory:

Financováno EU
NPO
Ministerstvo kultury
Jihlava
Státní fond kinematografie
Kraj Vysočina
Dále spolupracujeme