CENTRUM DOKUMENTÁRNÍHO FILMU

logo MFDF Ji.hlavalogo DOK.REVUElogo Inspirační fórum

cs
Michael Berger. Hysterie

Michael Berger. Hysterie

1 nepřítomný 2 hrdina krize 3 spekulant kasinového kapitalismu 4 miliardy počítané jako drobné 5 spekulace se stává podstatou světa 6 odvaha točit miliardy 7 odvaha filmového hrdiny 8 hedging, poslední sázka na jistotu už není jistá 9 bezzubé právo, ztracené v prudkém proudu globální finanční sítě 10 strohý komentář stopuje muže, který bral svět jako počítačovou hru - Poklidné vyprávění o jednom adrenalinovém dobrodružství globální hry s penězi, které možná stálo na počátku dnešní finanční krize a v němž místo Michaela B. mluví místa, kterých se dotýkal.

Základní informace

Režisér: Thomas Fürhapter

Originální název: Michael Berger - Eine Hysterie

Země původu: Rakousko

Rok výroby: 2010

Stopáž: 50 min. 0 sec.

Barva: Barevný

Jazyk: němčina

Jazyk titulků: angličtina

Formát média: HDTV (HDCam)

Producent: Brigitta Burger-Utzer

Scénář: Thomas Fürhapter

Střih: Thomas Fürhapter

Zvuk: Lukas Böck

ikona šipkazpět
PŘEHRÁVAT FILMY MOHOU POUZE PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELÉ Z CENTRA DOKUMENTÁRNÍHO FILMU V JIHLAVĚ.

Podobné filmy

¡O no coronado!

¡O no coronado!

Craig Baldwin / Spojené státy / 1992 / 40 min. 0 sec.

Dobyvatelská kronika rekonstruuje španělskou invazi do zemí amerického jihozápadu v první polovině 16. století, rozplétá kontexty, motivace, mýty a historické události a z kritické perspektivy a se značnou ironií buduje epickou ságu obsazení a ovládnutí území, na níž navazuje polemiku se snahami umístit do této oblasti jaderný odpad.V různých podobách zdůrazňuje vztah historické roviny k současnosti – když se rýsují paneláky na pozadí louky, kde se odehrává původní, pro film natočená historická rekonstrukce, anebo když jsou na Coronada dotazováni turisté.

... až na věky

... až na věky

Pavel Koutecký / Česká republika / 1998 / 14 min. 0 sec.

Manželství je cesta do budoucnosti, milenci se od svatebního oltáře v dokumentárních pasážích Pavla Kouteckého vydávají do animovaného světa Michaely Pavlátové. Rozkvetlá přítomnost jedné duše a dvou těl se mění ve vyprahlou ledovou poušť oddělených ložnic, deziluze a pastí.

... když se zrovna nedíváš

... když se zrovna nedíváš

Phie Ambo / Dánsko / 2017 / 84 min. 0 sec.

Elektron se při Youngově experimentu chová jinak, pokud je pokus zaznamenáván. Axiomu z kvantové fyziky podřídila natáčení dokumentaristka usilující zachytit vědou nepostihnutelné projevy lidského vědomí ve fyzickém světě. A po cestě dospěla k otázce: Komunikuje vzájemně voda, když to lidé nevidí?

Realizováno za podpory:

Financováno EU
NPO
Ministerstvo kultury
Jihlava
Státní fond kinematografie
Kraj Vysočina
Dále spolupracujeme