CENTRUM DOKUMENTÁRNÍHO FILMU

logo MFDF Ji.hlavalogo DOK.REVUElogo Inspirační fórum

cs

Eva Lammelová

Eva Lammelová
Producentka, režisérka a scenáristka Eva Lammelová (1986) několik let pracuje na dokumentech České televize. Pro pořad Nedej se natočila film Jídlo zdarma pro všechny (2015, MFDF Ji.hlava 2015) o plýtvání potravinami.

Výpis filmů autora

Anomálie

Anomálie

Eva Lammelová / Česká republika / 2018 / 22 min. 0 sec.

Metakomentář filmu o filmu, ve kterém režisérka a kameramanka natáčejí zprávu o vymírání motýlů a kolapsu ekosystému, přičemž ve střižně polemizují o způsobech srozumitelnosti sdělení a komentují dramaturgická rozhodnutí, vyjadřuje také frustraci z obtížnosti oslovit dnešní publikum komplexnějším sdělením.

Nedej se: Jídlo zdarma pro všechny

Nedej se: Jídlo zdarma pro všechny

Eva Lammelová / Česká republika / 2015 / 26 min. 0 sec.

Dokument se zabývá problematikou plýtvání potravinami na celém světě. Plná parkoviště před supermarkety, fronty nakupujících, přeplněné nákupní vozíky. Běžný víkendový nákup jídla na týden. To všechno nejde sníst. Mnoho kvalitních potravin končí v popelnici. Pokud se nic nezmění, potravinový odpad se do roku 2020 zvýší o 40 procent. Mnohé ze surovin, které vyhazujeme, pěstují chudí rolníci na plantážích v rozvojových zemích. Severní Amerika a Evropa vyhodí ročně tolik tun jídla, že by z toho několikanásobně nasytili hladové po celém světě.

bez náhledu

Nedej se: Krajina v krajině

Eva Lammelová / Česká republika / 2016 / 26 min. 0 sec.

Člověk je jediná živá bytost na planetě, která vědomě destruuje svůj životní prostor, svou vnější krajinu. Možná je to dané i tím, že se neumí postarat ani o tu vnitřní, kterou často také vědomě ničí. Vnitřní a vnější krajina jsou spojité nádoby, které se v sobě zrcadlí, a jóga může být jednou z cest, jak je kultivovat.

Realizováno za podpory:

Financováno EU
NPO
Ministerstvo kultury
Jihlava
Státní fond kinematografie
Kraj Vysočina
Dále spolupracujeme