CENTRUM DOKUMENTÁRNÍHO FILMU

logo MFDF Ji.hlavalogo DOK.REVUElogo Inspirační fórum

cs

Jan Rendl

Jan Rendl
Jan Rendl je český dokumentarista, absolvent Katedry dokumentární tvorby na Famu. Zdroj: www.dafilms.cz ; Jan Rendl je český dokumentarista, absolvent Katedry dokumentární tvorby na Famu. Zdroj: www.dafilms.cz

Publikace autora

Pěšky Kolumbií pod rouškou covidu
soutěžní knihaikona dok.kniha soutěžní

Pěšky Kolumbií pod rouškou covidu

Jan Rendl
337 stran

"V Česku zuří nejhorší vlna pandemie covidu, vláda zavírá, co může, a Honza se snaží za každou cenu uniknout za svobodou. Není to jen tak, v kleštích je téměř celý svět, pravidla se mění jako na běžícím pásu a rušení letů je běžnou praxí. Ostrůvkem svobody zůstává Kolumbie. Už samotná cesta do ní trvá o pět dní déle, než bylo v plánu, a hned na začátku se navíc Honza ocitá zcela neočekávaně v karanténě uvnitř hlavního města Bogoty. Dobrodruh se však díky chaotickým pravidlům Kolumbie dokáže ze „zajetí“ dostat a přemístit se do Cartageny. Teprve tady začíná jeho putování pěšky do nechvalně proslulého Medellínu, který je neodmyslitelně spjat se jménem narkobarona Pabla Escobara. Covid šlape Honzovi celou dobu na paty a on musí čelit nejen restrikcím, které se mění okres od okresu, ale i svým vlastním stínům."

Výpis filmů autora

Láska z kláštera

Láska z kláštera

Jan Rendl / Česká republika / 2015 / 40 min. 32 sec.

Velmi osobní film, ve kterém se režisér vydává zpět do francouzské křesťanské komunity, aby si zpřítomnil pocity a myšlenky staré několik let a znovu se setkal se ženou, kterou kdysi miloval a od níž byl násilně odtržen. Literární deníky se tu prolínají s videem, láska fyzická s tou spirituální.

Lurdy - pole bitevní

Lurdy - pole bitevní

Jan Rendl / Česká republika / 2010 / 10 min. 0 sec.

1 Lurdy 2 místo zázraků 3 řeka maltézských rytířů 4 země stínů a světla 5 Bernadetta, invalidní vozíky, cesty Boží Hledání vlastní spirituality uprostřed extatického davu, který očekává zázrak v místě, kde se nemoc jeví jako dar, neboť Bůh je mistrem paradoxu.

Poslední "V" Václava Havla

Poslední "V" Václava Havla

Jan Rendl / Česká republika / 2012 / 11 min. 0 sec.

Krátký film odehrávající se na státním pohřu Václava Havla, kdy odcházející státník ještě naposledy komentuje vlastní pohřeb. Už nemá co ztratit, a tak poprvé v životě může říkat věci naplno. Poslední vydechnutí a procitnutí v obětí s Dalajlamou. Film vznikl v koprodukci Famu a Film a Sociologie. V tomto snímku jsou použity archivní zvukové materiály režiséra Pavla Kouteckého.

Realizováno za podpory:

Financováno EU
NPO
Ministerstvo kultury
Jihlava
Státní fond kinematografie
Kraj Vysočina
Dále spolupracujeme