CENTRUM DOKUMENTÁRNÍHO FILMU

logo MFDF Ji.hlavalogo DOK.REVUElogo Inspirační fórum

cs

Karel Doing

Karel Doing
Karel Doing (1965), původem z Austrálie, žije a pracuje ve Velké Británii. Pod hlavičkou své produkční společnosti Doing Film experimentuje s filmem i videem a vytváří i cross-mediální a performativní akce v duchu expanded cinema. Tematicky je často zaujatý vztahem mezi filmovým obrazem a hudbou, zkoumá město jako organismus či mezikulturní dialogy. Na MFDF Ji.hlava byl uveden jeho Likvidátor (2011).

Výpis filmů autora

bez náhledu

Likvidátor

Karel Doing / Nizozemsko / 2010 / 7 min. 50 sec.

FilmROZKLAD se noří do obrazů z filmu Haarlem (1922), dobově zachycujícího ulice, ruch dopravy, plavbu po kanálech. Čas poznamenal filmový materiál a autor mistrovskou prací s cizím materiálem přibližuje a zkoumá místa rozkladu, která narušují plynutí pohybů uvnitř filmu i prostorové vztahy objektů, čímž vytváří jinou mapu proměn tohoto města.

Temná hmota

Temná hmota

Karel Doing / Velká Británie, Nizozemsko / 2014 / 19 min. 40 sec.

Osobní film skládající fotografie krajin z archivu režisérova otce, jimiž se vrací k jeho životu, zároveň však zkoumá možnosti vytvoření „krajiny“ i materiálově – filmový pás vystavuje působení kvasnic, soli, listů a mořských řas, každý z cizích prvků vytvoří reakci s filmovou emulzí jiné nové kvality obrazu, zatímco ruchově-hluková stopa podtrhuje rozbitost neúplné paměti. DETAIL:Jediná vzpomínka, kterou otec Karlovi řekl o svém dětství, popisovala, jak jedl cibulky tulipánů během období známého jako holandský hladomor.  

Realizováno za podpory:

Financováno EU
NPO
Ministerstvo kultury
Jihlava
Státní fond kinematografie
Kraj Vysočina
Dále spolupracujeme