CENTRUM DOKUMENTÁRNÍHO FILMU

logo MFDF Ji.hlavalogo DOK.REVUElogo Inspirační fórum

cs

Marek Sklář

Marek Sklář

Výpis filmů autora

bez náhledu

Listopadové komety

Marek Sklář / Česká republika / 2011 / 26 min. 0 sec.

FilmSAMET se vrací do revolučních dní listopadu 1989, které vynesly ekonoma Valtra Komárka na politické výsluní. Zdatnému řečníkovi patřila zaplněná náměstí, lidé si jej žádali za premiéra. Profesor Komárek dnes vzpomíná, proč k tomu nakonec nedošlo, jaké politické zájmy vynesly do křesla komunistického aparátčíka Čalfu a jak dal nakonec prostor Klausovi a Dlouhému.

Planeta Česko

Planeta Česko

Marián Polák / Česká republika / 2017 / 81 min. 0 sec.

Expedice do tuzemské přírody odhaluje dobrodružné příběhy zvířat a rostlin, které se každodenně odehrávají přímo kolem nás, a fascinující místa, kam se vrací člověkem dříve vytlačená příroda. Obraz podpořený autorským komentářem zachycuje skutečnou divokou přírodu i průběh natáčení.

bez náhledu

Sto dvacet fórů Semaforu

Marek Sklář / Česká republika / 2014 / 52 min. 0 sec.

Bilanční hodinový dokument přibližuje legendu Jiřího Suchého v plné síle v 55. roce jeho divadla Semafor. Původní materiál z roku 2013 (a 2014) přibližuje psaní, zkoušení, režírování her i řízení divadla s mladým souborem v jubilejní a možná poslední sezóně Semaforu. Film sleduje celou sezónu a vrcholí novým představením na její závěr, věnovaným historii Semaforu, které Jiří Suchý v jeho průběhu napíše a nastuduje.

Realizováno za podpory:

Financováno EU
NPO
Ministerstvo kultury
Jihlava
Státní fond kinematografie
Kraj Vysočina
Dále spolupracujeme