CENTRUM DOKUMENTÁRNÍHO FILMU

logo MFDF Ji.hlavalogo DOK.REVUElogo Inspirační fórum

cs

Michael Madsen

Michael Madsen
Michael Madsen je jednou z nejvýraznějších osobností severského dokumentu. Zaměřuje se především na poutavé zpracování vědecké problematiky, např. ve filmu Into Eternity (2010) o uskladňování jaderného odpadu.

Výpis filmů autora

Na věčnost

Na věčnost

Michael Madsen / Švédsko, Itálie, Finsko, Dánsko / 2009 / 79 min. 0 sec.

1 uran 2 jaderný odpad 3 esej o odpovědnosti 4 sedmdesát let jaderných elektráren 5 tři sta tisíc tun odpadu 6 nejméně sto tisíc let bez manipulace 7 široký tunel pět kilometrů pod finskou zemí 8 dlouhodobá bezpečnostní strategie je nechat vše v zapomnění 9 nejstarší egyptské pyramidy jsou staré přibližně pět tisíc let 10 jak varovat nadcházející civilizace, aby se těmto úložištím provždy vyhnuly Vizuálně podmanivý a hypnotický film o lidské odpovědnosti vznáší otázku, zda máme právo vytvářet nebezpečný odpad, který bude nepředstavitelně dlouho rizikem ekologické katastrofy.

Návštěva

Návštěva

Michael Madsen / Norsko, Finsko, Irsko, Dánsko, Rakousko / 2014 / 83 min. 0 sec.

První kontakt s mimozemskou civilizací probouzí fantazii mnoha snílků i autorů sci-fi. Zároveň ale takový akt otevírá řadu problémů biologických, kulturních, právních a dalších. Dokumentární sci-fi féerie se skládá z výpovědí odborníků na dané obory a hypnotických vizí momentu prvního setkání.

Realizováno za podpory:

Financováno EU
NPO
Ministerstvo kultury
Jihlava
Státní fond kinematografie
Kraj Vysočina
Dále spolupracujeme