CENTRUM DOKUMENTÁRNÍHO FILMU

logo MFDF Ji.hlavalogo DOK.REVUElogo Inspirační fórum

cs
Na věčnost

Na věčnost

1 uran 2 jaderný odpad 3 esej o odpovědnosti 4 sedmdesát let jaderných elektráren 5 tři sta tisíc tun odpadu 6 nejméně sto tisíc let bez manipulace 7 široký tunel pět kilometrů pod finskou zemí 8 dlouhodobá bezpečnostní strategie je nechat vše v zapomnění 9 nejstarší egyptské pyramidy jsou staré přibližně pět tisíc let 10 jak varovat nadcházející civilizace, aby se těmto úložištím provždy vyhnuly Vizuálně podmanivý a hypnotický film o lidské odpovědnosti vznáší otázku, zda máme právo vytvářet nebezpečný odpad, který bude nepředstavitelně dlouho rizikem ekologické katastrofy.

Základní informace

Režisér: Michael Madsen

Originální název: Into Eternity

Země původu: Švédsko, Itálie, Finsko, Dánsko

Rok výroby: 2009

Stopáž: 79 min. 0 sec.

Barva: Barevný

Jazyk: angličtina

Jazyk titulků: čeština

Producent: Diana Holtzberg

Scénář: Michael Madsen

Střih: D. Dencik, S. Sundlöf

Zvuk: N. Linck, O. Weingaarde

ikona šipkazpět
PŘEHRÁVAT FILMY MOHOU POUZE PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELÉ Z CENTRA DOKUMENTÁRNÍHO FILMU V JIHLAVĚ.

Podobné filmy

¡O no coronado!

¡O no coronado!

Craig Baldwin / Spojené státy / 1992 / 40 min. 0 sec.

Dobyvatelská kronika rekonstruuje španělskou invazi do zemí amerického jihozápadu v první polovině 16. století, rozplétá kontexty, motivace, mýty a historické události a z kritické perspektivy a se značnou ironií buduje epickou ságu obsazení a ovládnutí území, na níž navazuje polemiku se snahami umístit do této oblasti jaderný odpad.V různých podobách zdůrazňuje vztah historické roviny k současnosti – když se rýsují paneláky na pozadí louky, kde se odehrává původní, pro film natočená historická rekonstrukce, anebo když jsou na Coronada dotazováni turisté.

... až na věky

... až na věky

Pavel Koutecký / Česká republika / 1998 / 14 min. 0 sec.

Manželství je cesta do budoucnosti, milenci se od svatebního oltáře v dokumentárních pasážích Pavla Kouteckého vydávají do animovaného světa Michaely Pavlátové. Rozkvetlá přítomnost jedné duše a dvou těl se mění ve vyprahlou ledovou poušť oddělených ložnic, deziluze a pastí.

... když se zrovna nedíváš

... když se zrovna nedíváš

Phie Ambo / Dánsko / 2017 / 84 min. 0 sec.

Elektron se při Youngově experimentu chová jinak, pokud je pokus zaznamenáván. Axiomu z kvantové fyziky podřídila natáčení dokumentaristka usilující zachytit vědou nepostihnutelné projevy lidského vědomí ve fyzickém světě. A po cestě dospěla k otázce: Komunikuje vzájemně voda, když to lidé nevidí?

Realizováno za podpory:

Financováno EU
NPO
Ministerstvo kultury
Jihlava
Státní fond kinematografie
Kraj Vysočina
Dále spolupracujeme