CENTRUM DOKUMENTÁRNÍHO FILMU

logo MFDF Ji.hlavalogo DOK.REVUElogo Inspirační fórum

cs

Pavel Berčík

Pavel Berčík

Výpis filmů autora

Česká pivní válka

Česká pivní válka

Jan Látal / Česká republika / 2014 / 67 min. 0 sec.

Zatímco se české pivní značky prodávají do zahraničí, za vraty českých garáží kvasí domácí pivovary. Mozaika složená z příběhů milovníků zlatavého moku se transformuje do metafory o hledání české identity, která se rozplývá v globalizaci všeho. Pivo jako symbol svobody a národního sebeurčení prožívá v Látalově dokumentu svoji renesanci.

Magický hlas rebelky

Magický hlas rebelky

Olga Sommerová / Česká republika / 2014 / 85 min. 0 sec.

Portrét talentované ženy, jejíž život silně ovlivnily dějiny komunistického Československa. Marta Kubišová jako symbol sametové revoluce, zpěvačka a matka. Vzpomínková koláž mísí osobní zpověď umělkyně, historické události a písně. Prolínáním osobní a profesní roviny vzniká komplexní podobenství o ženě a době.

bez náhledu

Mrtvá trať

Šimon Špidla / Česká republika / 2011 / 52 min. 0 sec.

FilmSTAVBA se vydává na místa nikdy nedostavěné železniční tratě v nehostinné části ruské tajgy za polárním kruhem. Na přelomu čtyřicátých a padesátých let ji tisíce lidí zaplatilo svým životem, zastavena byla krátce po Stalinově smrti a dnes z ní zbyla jen rezavá torza v močálech. Snímek spojuje vyprávěné vzpomínky s meditativní plavbou lodí za stopami asociální utopie.

Realizováno za podpory:

Financováno EU
NPO
Ministerstvo kultury
Jihlava
Státní fond kinematografie
Kraj Vysočina
Dále spolupracujeme