CENTRUM DOKUMENTÁRNÍHO FILMU

logo MFDF Ji.hlavalogo DOK.REVUElogo Inspirační fórum

cs

Studio Famu

Výpis filmů autora

Generace A: Ať si každej dělá, co chce

Generace A: Ať si každej dělá, co chce

Kryštof Zvolánek / Česká republika / 2022 / 81 min. 54 sec.

Jakub Strach alias NobodyListen je úspěšný český DJ a hudební producent. Portrétní snímek o jeho tvorbě a životě lze vnímat jako generační výpověď mladých mileniálů*ek z klubového prostředí. Během stovek odehraných koncertů a chystání věhlasné party Addict se protagonista filmu musí vyrovnávat s následky zranění ovlivňujícími jeho image. Záběry ze zákulisí koncertů se mísí se scénami každodenního života, v nichž se Nobody zamýšlí i nad temnými stránkami klubové scény, jako jsou drogy nebo misogynie. Při natáčení přitom udeří pandemie a vyjeví existenční nejistoty spojené s prací v kulturním sektoru.„Žádné zázračné dítě jsem nebyl, a jak už to tak v životě bývá, velkou roli hrály náhoda a štěstí.“---Zdroj: Rozhovor na Akutálně.cz, 30. 10. 2019. Dostupné z: https://magazin.aktualne.cz/nobodylisten-drogy-dnes-teenagerum-prijdou-cool-oslavuji-je/r~6b347e0cf9aa11e982ef0cc47ab5f122/

bez náhledu

Hájek na zámku, Petr v podzámčí

Apolena Rychlíková / Česká republika / 2011 / 40 min. 0 sec.

FilmKANCLÉŘ vykresluje portrét vedoucího Kanceláře prezidenta republiky Petra Hájka, známého vyhraněně konzervativním pohledem, jímž měří svět: odmítá evoluční teorii, ale podporuje národní katolicismus, homosexuály označuje za devianty, občanská společnost je podle něj ztělesněním neomarxismu, tvrdí, že Bin Ládin je mediální fikce. Film byl natočen na Pražském hradě a na Hájkově chalupě.

bez náhledu

Hráz pomíjivosti

Gyula Nemes / Maďarsko / 2001 / 13 min. 0 sec.

Tři roky sbíral autor materiál pro černobílou vizuální studii života na poloostrově Kopasci dam uprostřed Budapešti, který čeká demolice.

Realizováno za podpory:

Financováno EU
NPO
Ministerstvo kultury
Jihlava
Státní fond kinematografie
Kraj Vysočina
Dále spolupracujeme