CENTRUM DOKUMENTÁRNÍHO FILMU

logo MFDF Ji.hlavalogo DOK.REVUElogo Inspirační fórum

cs

Tereza Reichová

Tereza Reichová
Tereza Reichová (1981) se soustředí na společenská nebo aktivistická témata. Natočila Kruh – Portrét demonstrace (2009, MFDF Ji.hlava 2009) či Manuál na výrobu teroristy (2010, MFDF Ji.hlava 2010).

Výpis filmů autora

Jiná perspektiva

Jiná perspektiva

Barbora Hlaváčová, Kateřina Kaclíková, Tadeáš Polák, Tereza Reichová / Česká republika / 2016 / 5 min. 7 sec.

Snímek natočený v průběhu 17. listopadu 2016, v Den boje za svobodu a demokracii, kdy se tradičně koná mnoho demonstrací, pátrá po významu svátku skrze výpovědi lidí, kteří si pouze užívají „den volna“ a na manifestace nemíří. Jejich slova jsou konfrontována se záznamy z vševidoucích kamer policejních vrtulníků.

bez náhledu

Kruh - portrét demonstrace

Tereza Reichová / Česká republika / 2009 / 62 min. 0 sec.

Na kruhový objezd poblíž litvínovského sídliště, kde 17. listopadu 2008 došlo ke střetu policie s ultrapravicovými demonstranty (na jejichž stranu se přidala řada místních bílých), přivádí film radikály z Dělnické strany, Romy, zástupce města i stvořitele mediálního obrazu „Bitvy o Janov“.

Manuál na výrobu teroristy

Manuál na výrobu teroristy

Tereza Reichová / Česká republika / 2010 / 91 min. 0 sec.

1 graffiti 2 tajné kódy 3 výbušný kus Španělska 4 baskická každodennost politického pronásledování 5 pouliční kresby v interpretaci kolemjdoucích 6 sofistikované metody potlačování snah o autonomii 7 noční vytváření protestu viditelného jen pro zasvěcené 8 analýza role justice v naplňování zájmů španělské vlády 9 důkladná historie neutuchajícího etnického konfliktu v rámci moderní Evropy 10 svědectví o důsledcích kumulace moci v rukou soudů a policie Dokumentární investigace v baskické enklávě popisuje procesy bezpráví spuštěné podezřením, že několik aktérů filmu spolupracuje s organizací ETA, a připomíná, že pronásledování jen vyrábí nové nepřátele.

Realizováno za podpory:

Financováno EU
NPO
Ministerstvo kultury
Jihlava
Státní fond kinematografie
Kraj Vysočina
Dále spolupracujeme