CENTRUM DOKUMENTÁRNÍHO FILMU

logo MFDF Ji.hlavalogo DOK.REVUElogo Inspirační fórum

cs
Manuál na výrobu teroristy

Manuál na výrobu teroristy

1 graffiti 2 tajné kódy 3 výbušný kus Španělska 4 baskická každodennost politického pronásledování 5 pouliční kresby v interpretaci kolemjdoucích 6 sofistikované metody potlačování snah o autonomii 7 noční vytváření protestu viditelného jen pro zasvěcené 8 analýza role justice v naplňování zájmů španělské vlády 9 důkladná historie neutuchajícího etnického konfliktu v rámci moderní Evropy 10 svědectví o důsledcích kumulace moci v rukou soudů a policie Dokumentární investigace v baskické enklávě popisuje procesy bezpráví spuštěné podezřením, že několik aktérů filmu spolupracuje s organizací ETA, a připomíná, že pronásledování jen vyrábí nové nepřátele.

Základní informace

Režisér: Tereza Reichová

Originální název: Manuál na výrobu teroristy

Země původu: Česká republika

Rok výroby: 2010

Stopáž: 91 min. 0 sec.

Barva: Barevný

Jazyk: španělština, baskičtina

Jazyk titulků: španělština, angličtina

Producent: Tereza Reichová

Scénář: Vladimír Turner, Kristýna Toupalová, Tereza Reichová

Střih: Kristýna Toupalová

ikona šipkazpět
PŘEHRÁVAT FILMY MOHOU POUZE PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELÉ Z CENTRA DOKUMENTÁRNÍHO FILMU V JIHLAVĚ.

Podobné filmy

¡O no coronado!

¡O no coronado!

Craig Baldwin / Spojené státy / 1992 / 40 min. 0 sec.

Dobyvatelská kronika rekonstruuje španělskou invazi do zemí amerického jihozápadu v první polovině 16. století, rozplétá kontexty, motivace, mýty a historické události a z kritické perspektivy a se značnou ironií buduje epickou ságu obsazení a ovládnutí území, na níž navazuje polemiku se snahami umístit do této oblasti jaderný odpad.V různých podobách zdůrazňuje vztah historické roviny k současnosti – když se rýsují paneláky na pozadí louky, kde se odehrává původní, pro film natočená historická rekonstrukce, anebo když jsou na Coronada dotazováni turisté.

... až na věky

... až na věky

Pavel Koutecký / Česká republika / 1998 / 14 min. 0 sec.

Manželství je cesta do budoucnosti, milenci se od svatebního oltáře v dokumentárních pasážích Pavla Kouteckého vydávají do animovaného světa Michaely Pavlátové. Rozkvetlá přítomnost jedné duše a dvou těl se mění ve vyprahlou ledovou poušť oddělených ložnic, deziluze a pastí.

... když se zrovna nedíváš

... když se zrovna nedíváš

Phie Ambo / Dánsko / 2017 / 84 min. 0 sec.

Elektron se při Youngově experimentu chová jinak, pokud je pokus zaznamenáván. Axiomu z kvantové fyziky podřídila natáčení dokumentaristka usilující zachytit vědou nepostihnutelné projevy lidského vědomí ve fyzickém světě. A po cestě dospěla k otázce: Komunikuje vzájemně voda, když to lidé nevidí?

Realizováno za podpory:

Financováno EU
NPO
Ministerstvo kultury
Jihlava
Státní fond kinematografie
Kraj Vysočina
Dále spolupracujeme