CENTRUM DOKUMENTÁRNÍHO FILMU

logo MFDF Ji.hlavalogo DOK.REVUElogo Inspirační fórum

cs

Vladimír Turner

Vladimír Turner
Dílo Vladimíra Turnera (1986) zahrnuje postupy dokumentárního filmu, občanského aktivismu a performance ve veřejném prostoru. Studoval intermediální konfrontaci na vŠUP a audiovizuální studia na FAMU.

Výpis filmů autora

bez náhledu

Comments on Megapolis

Vladimír Turner / Česká republika / 2014 / 18 min. 0 sec.

Autor se vztahuje ke krajině, jíž prochází na pobřeží i ve městě, vymezením prostoru, vizuálním – zvýrazněním místa kolem sebe, přeuspořádaním prvků – proměňuje jí subtilními výraznými zásahy.

Guestlist

Guestlist

Vladimír Turner / Česká republika / 2020 / 19 min. 30 sec.

Seznam hostů – symbol nedotknutelnosti společenské smetánky. Režisér střídá kradmé záznamy ze života těch nejbohatších, zahrnující schůzky na jachtách s vířivkami a popíjení šampaňského na luxusních večírcích, se záznamem vlastní umělecké performance, v níž hrstka jedinců vládne celému světu.   „Bílý. Muž. Bohatý. Mít jachtu, luxusní polobotky a zlaté manžetové knoflíčky. Ještě bohatší. Mít heliport na zahradě svého platinového paláce. Nezapadáte do těchto kategorií? Nemáte zlatou jachtu ani manžetové knoflíčky? Nemáte vlastní prase na hledání lanýžů? Pravděpodobně patříte k 99 % populace.“ V. Turner   Sledujte film zdarma na DAFilms už nyní a rozhodněte o vítězi Ceny diváků. Hlasování končí 29. října.

Manuál na výrobu teroristy

Manuál na výrobu teroristy

Tereza Reichová / Česká republika / 2010 / 91 min. 0 sec.

1 graffiti 2 tajné kódy 3 výbušný kus Španělska 4 baskická každodennost politického pronásledování 5 pouliční kresby v interpretaci kolemjdoucích 6 sofistikované metody potlačování snah o autonomii 7 noční vytváření protestu viditelného jen pro zasvěcené 8 analýza role justice v naplňování zájmů španělské vlády 9 důkladná historie neutuchajícího etnického konfliktu v rámci moderní Evropy 10 svědectví o důsledcích kumulace moci v rukou soudů a policie Dokumentární investigace v baskické enklávě popisuje procesy bezpráví spuštěné podezřením, že několik aktérů filmu spolupracuje s organizací ETA, a připomíná, že pronásledování jen vyrábí nové nepřátele.

Realizováno za podpory:

Financováno EU
NPO
Ministerstvo kultury
Jihlava
Státní fond kinematografie
Kraj Vysočina
Dále spolupracujeme