CENTRUM DOKUMENTÁRNÍHO FILMU

logo MFDF Ji.hlavalogo DOK.REVUElogo Inspirační fórum

cs

Tomáš Vtípil

Tomáš Vtípil
Tomáš Vtípil (narozen 1981 v Brně) je skladatel filmové a scénické hudby, multiinstrumentalista a člen několika hudebních skupin, například legendární undergroundové formace DG 307. Za hudbu k filmu Pouta režiséra Radima Špačka byl nominován na Českého lva. S Monikou Načevou spolupracoval na baletu Gustav Klimt, který je uváděn v Divadle F. X. Šaldy v Liberci, jeho Nápěvy domova byly uvedeny v rámci letošního ročníku mezinárodního festivalu Expozice nové hudby. Vtípilova sólová elektroakustická tvorba se vyznačuje nadhledem, s jakým se vymyká všem žánrovým klišé. Zdroj: lidovky.cz

Výpis filmů autora

bez náhledu

De Potentia Dei

Ondřej Vavrečka / Česká republika / 2016 / 66 min. 0 sec.

Potentia dei je výraz, který je obtížné přeložit, ale je možné ho vyložit. něco podobného platí o filmové eseji Ondřeje Vavrečky, jejímž hlavním tématem jsou právě znaky, informace, jejich interpretace a tajemství. Kolážový styl filmu provokuje ostrými audiovizuálními kontrasty k zamyšlení.

bez náhledu

Orfeus

Petra Bučková / Česká republika / 2014 / 23 min. 0 sec.

Film je volnou adaptací antického mýtu. Orfeus sestupuje světem uspořádaným ve vrstvách nad sebou až na samé dno - svět stínů. Hypnotická cesta za smrtí, za láskou. 

bez náhledu

Plani di giardini ideali

Radek Tůma / Česká republika / 2008 / 105 min. 0 sec.

Experimentální barokní western s dokumentárními prvky, v jehož středu stojí básník, hudebník a zahradník Vratislav Brabenec, osciluje mezi nízkorozpočtovým hraným projektem a dokumentem o vlastním vzniku. Ve svérázném „všehomírném“ filmu se smyslnost prolíná s metafyzickou úzkostí a žízeň po životě se smrtí a zánikem.

Realizováno za podpory:

Financováno EU
NPO
Ministerstvo kultury
Jihlava
Státní fond kinematografie
Kraj Vysočina
Dále spolupracujeme