CENTRUM DOKUMENTÁRNÍHO FILMU

logo MFDF Ji.hlavalogo DOK.REVUElogo Inspirační fórum

cs

Plani di giardini ideali

Experimentální barokní western s dokumentárními prvky, v jehož středu stojí básník, hudebník a zahradník Vratislav Brabenec, osciluje mezi nízkorozpočtovým hraným projektem a dokumentem o vlastním vzniku. Ve svérázném „všehomírném“ filmu se smyslnost prolíná s metafyzickou úzkostí a žízeň po životě se smrtí a zánikem.

Základní informace

Režisér: Radek Tůma

Originální název: Plani di giardini ideali

Země původu: Česká republika

Rok výroby: 2008

Stopáž: 105 min. 0 sec.

Barva: Barevný

Jazyk: angličtina, italština, čeština

Jazyk titulků: angličtina

Formát média: 16 mm

Producent: Radek Tůma, Radek Rubáš

Scénář: Vratislav Brabenec, Radek Tůma

Střih: Ondřej Vavrečka

Zvuk: Tomáš Vtípil

Hudba: Tomáš Zika

Obsazení: Radek Tůma (actor), Radek Rubáš (actor), Ondřej Vavrečka (actor), Dalibor Haštaba (actor), Vratislav Brabenec (actor), Jan Kořenek (actor), Ladislav Čumba (actor), Dragan Pacovský (actor)

ikona šipkazpět
PŘEHRÁVAT FILMY MOHOU POUZE PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELÉ Z CENTRA DOKUMENTÁRNÍHO FILMU V JIHLAVĚ.

Podobné filmy

¡O no coronado!

¡O no coronado!

Craig Baldwin / Spojené státy / 1992 / 40 min. 0 sec.

Dobyvatelská kronika rekonstruuje španělskou invazi do zemí amerického jihozápadu v první polovině 16. století, rozplétá kontexty, motivace, mýty a historické události a z kritické perspektivy a se značnou ironií buduje epickou ságu obsazení a ovládnutí území, na níž navazuje polemiku se snahami umístit do této oblasti jaderný odpad.V různých podobách zdůrazňuje vztah historické roviny k současnosti – když se rýsují paneláky na pozadí louky, kde se odehrává původní, pro film natočená historická rekonstrukce, anebo když jsou na Coronada dotazováni turisté.

... až na věky

... až na věky

Pavel Koutecký / Česká republika / 1998 / 14 min. 0 sec.

Manželství je cesta do budoucnosti, milenci se od svatebního oltáře v dokumentárních pasážích Pavla Kouteckého vydávají do animovaného světa Michaely Pavlátové. Rozkvetlá přítomnost jedné duše a dvou těl se mění ve vyprahlou ledovou poušť oddělených ložnic, deziluze a pastí.

... když se zrovna nedíváš

... když se zrovna nedíváš

Phie Ambo / Dánsko / 2017 / 84 min. 0 sec.

Elektron se při Youngově experimentu chová jinak, pokud je pokus zaznamenáván. Axiomu z kvantové fyziky podřídila natáčení dokumentaristka usilující zachytit vědou nepostihnutelné projevy lidského vědomí ve fyzickém světě. A po cestě dospěla k otázce: Komunikuje vzájemně voda, když to lidé nevidí?

Realizováno za podpory:

Financováno EU
NPO
Ministerstvo kultury
Jihlava
Státní fond kinematografie
Kraj Vysočina
Dále spolupracujeme