CENTRUM DOKUMENTÁRNÍHO FILMU

logo MFDF Ji.hlavalogo DOK.REVUElogo Inspirační fórum

cs

Zuzana Janáková

Výpis filmů autora

bez náhledu

Igorovo velké dojetí

Jan Strejcovský / Česká republika / 2012 / 25 min. 0 sec.

"Snímek Igorovo velké dojetí je překážkovou hrou pro jednoho z nejnadanějších porevolučních režisérů. Dnešní sebereflexe vlastní krkolomnosti se slévá s rekonstruovanými útržky pracně uspané paměti. Spící běsi však titulování sebe sama ”duchovním hledačem” nepohřbí navždy –  v klinické smrti tak režírují instantní duchovní séance. Film je pokusem o vysazení sedativ a vzkříšení toho režiséra, který se ostentativně zabil vydáním Deníku aneb smrti režiséra, aby inluzí okultismů z celého světa zbudoval své impérium.“ (Jan Strejcovský)

Padá vláda, něco si přej

Padá vláda, něco si přej

Apolena Rychlíková / Česká republika / 2012 / 54 min. 0 sec.

Na pozadí velkých protestů se tři hlavní hrdinové pouštějí do úvah nad ideální podobou státu, o jeho současných problémech, chybách vlády Petra Nečase a motivacích, úskalích nebo nadějích svého osobního angažmá. Každý z těchto "hrdinů" reprezentuje jeden silný přístup k problému. Karel Janeček, miliardář a burzovní spekulant, reprezentuje protikorupční proud. Jan Májíček zastupuje platformu STOP VLÁDĚ a tím pádem proud protireformní. A Ludvík Adámek je jedním ze zakladatelů rozpaky budící Holešovské výzvy, která je zmateným mišmašem všech možných druhů přístupů. Tito tři "hrdinové" se potkávají i míjejí na jednotlivých akcích, předstupují před kameru s vizemi, ideály, sny a plány, odhalují zákulísí svých motivací,(ne)vedou mezi sebou trialog a hledají odpověď na to, proč se nejde společně dohodnout a co je vůbec možné dělat, aby se nám žilo líp, a na čí straně je vina.

Poslední "V" Václava Havla

Poslední "V" Václava Havla

Jan Rendl / Česká republika / 2012 / 11 min. 0 sec.

Krátký film odehrávající se na státním pohřu Václava Havla, kdy odcházející státník ještě naposledy komentuje vlastní pohřeb. Už nemá co ztratit, a tak poprvé v životě může říkat věci naplno. Poslední vydechnutí a procitnutí v obětí s Dalajlamou. Film vznikl v koprodukci Famu a Film a Sociologie. V tomto snímku jsou použity archivní zvukové materiály režiséra Pavla Kouteckého.

Realizováno za podpory:

Financováno EU
NPO
Ministerstvo kultury
Jihlava
Státní fond kinematografie
Kraj Vysočina
Dále spolupracujeme