CENTRUM DOKUMENTÁRNÍHO FILMU

logo MFDF Ji.hlavalogo DOK.REVUElogo Inspirační fórum

cs
Padá vláda, něco si přej

Padá vláda, něco si přej

Na pozadí velkých protestů se tři hlavní hrdinové pouštějí do úvah nad ideální podobou státu, o jeho současných problémech, chybách vlády Petra Nečase a motivacích, úskalích nebo nadějích svého osobního angažmá. Každý z těchto "hrdinů" reprezentuje jeden silný přístup k problému. Karel Janeček, miliardář a burzovní spekulant, reprezentuje protikorupční proud. Jan Májíček zastupuje platformu STOP VLÁDĚ a tím pádem proud protireformní. A Ludvík Adámek je jedním ze zakladatelů rozpaky budící Holešovské výzvy, která je zmateným mišmašem všech možných druhů přístupů. Tito tři "hrdinové" se potkávají i míjejí na jednotlivých akcích, předstupují před kameru s vizemi, ideály, sny a plány, odhalují zákulísí svých motivací,(ne)vedou mezi sebou trialog a hledají odpověď na to, proč se nejde společně dohodnout a co je vůbec možné dělat, aby se nám žilo líp, a na čí straně je vina.

Základní informace

Režisér: Apolena Rychlíková

Originální název: Padá vláda, něco si přej

Země původu: Česká republika

Rok výroby: 2012

Stopáž: 54 min. 0 sec.

Barva: Barevný

Jazyk: čeština

Jazyk titulků: Bez titulků

Producent: Zuzana Janáková

Střih: Jiří Procházka

Zvuk: Adam Levý

Hudba: Bonus

Obsazení: Jan Májíček, Ludvík Adámek, Karel Janeček, Jaroslav Spurný

ikona šipkazpět
PŘEHRÁVAT FILMY MOHOU POUZE PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELÉ Z CENTRA DOKUMENTÁRNÍHO FILMU V JIHLAVĚ.

Podobné filmy

¡O no coronado!

¡O no coronado!

Craig Baldwin / Spojené státy / 1992 / 40 min. 0 sec.

Dobyvatelská kronika rekonstruuje španělskou invazi do zemí amerického jihozápadu v první polovině 16. století, rozplétá kontexty, motivace, mýty a historické události a z kritické perspektivy a se značnou ironií buduje epickou ságu obsazení a ovládnutí území, na níž navazuje polemiku se snahami umístit do této oblasti jaderný odpad.V různých podobách zdůrazňuje vztah historické roviny k současnosti – když se rýsují paneláky na pozadí louky, kde se odehrává původní, pro film natočená historická rekonstrukce, anebo když jsou na Coronada dotazováni turisté.

... až na věky

... až na věky

Pavel Koutecký / Česká republika / 1998 / 14 min. 0 sec.

Manželství je cesta do budoucnosti, milenci se od svatebního oltáře v dokumentárních pasážích Pavla Kouteckého vydávají do animovaného světa Michaely Pavlátové. Rozkvetlá přítomnost jedné duše a dvou těl se mění ve vyprahlou ledovou poušť oddělených ložnic, deziluze a pastí.

... když se zrovna nedíváš

... když se zrovna nedíváš

Phie Ambo / Dánsko / 2017 / 84 min. 0 sec.

Elektron se při Youngově experimentu chová jinak, pokud je pokus zaznamenáván. Axiomu z kvantové fyziky podřídila natáčení dokumentaristka usilující zachytit vědou nepostihnutelné projevy lidského vědomí ve fyzickém světě. A po cestě dospěla k otázce: Komunikuje vzájemně voda, když to lidé nevidí?

Realizováno za podpory:

Financováno EU
NPO
Ministerstvo kultury
Jihlava
Státní fond kinematografie
Kraj Vysočina
Dále spolupracujeme