CENTRUM DOKUMENTÁRNÍHO FILMU

logo MFDF Ji.hlavalogo DOK.REVUElogo Inspirační fórum

cs
Padá vláda, něco si přej

Padá vláda, něco si přej

Na pozadí velkých protestů se tři hlavní hrdinové pouštějí do úvah nad ideální podobou státu, o jeho současných problémech, chybách vlády Petra Nečase a motivacích, úskalích nebo nadějích svého osobního angažmá. Každý z těchto "hrdinů" reprezentuje jeden silný přístup k problému. Karel Janeček, miliardář a burzovní spekulant, reprezentuje protikorupční proud. Jan Májíček zastupuje platformu STOP VLÁDĚ a tím pádem proud protireformní. A Ludvík Adámek je jedním ze zakladatelů rozpaky budící Holešovské výzvy, která je zmateným mišmašem všech možných druhů přístupů. Tito tři "hrdinové" se potkávají i míjejí na jednotlivých akcích, předstupují před kameru s vizemi, ideály, sny a plány, odhalují zákulísí svých motivací,(ne)vedou mezi sebou trialog a hledají odpověď na to, proč se nejde společně dohodnout a co je vůbec možné dělat, aby se nám žilo líp, a na čí straně je vina.

Základní informace

Režisér: Apolena Rychlíková

Originální název: Padá vláda, něco si přej

Země původu: Česká republika

Rok výroby: 2012

Stopáž: 54 min. 0 sec.

Barva: Barevný

Jazyk: čeština

Jazyk titulků: Bez titulků

Producent: Zuzana Janáková

Střih: Jiří Procházka

Zvuk: Adam Levý

Hudba: Bonus

Obsazení: Jan Májíček, Ludvík Adámek, Karel Janeček, Jaroslav Spurný

ikona šipkazpět
PŘEHRÁVAT FILMY MOHOU POUZE PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELÉ Z CENTRA DOKUMENTÁRNÍHO FILMU V JIHLAVĚ.

Podobné filmy

Abdel: Between the Enemies

Abdel: Between the Enemies

Dánsko / 2020 / 30 min. 0 sec.

Snaha překlenout příkopy ve společnosti vedla ke vzniku tohoto pozoruhodného a v zahraničí oceňovaného projektu. V každé epizodě se tváří v tvář potkají dva lidé se zcela odlišnými postoji – včetně těch, kteří si například píší nenávistné vzkazy na sociálních sítích. Moderátorem je uznávaný novinář Abdel Azíz Mahmoud a cílem samozřejmě není aktéry pořadu usmířit, ale dosáhnout toho, aby byli ochotni diskutovat a poslouchat argumenty toho druhého. (30 minut)

bez náhledu

Blackout

Švédsko / 2019 / 76 min. 0 sec.

Experiment, v němž deset kandidátů prožívá katastrofický scénář. Sluneční erupce způsobí výpadek elektrické a mobilní sítě. Pět jich žije v moderním domě, pět na farmě. Blackout trvá čtrnáct dnů, během nichž mohou mezi sebou navázat spolupráci. Pořad velmi rezonoval v dalších médiích i ve švédské veřejnosti. (45 minut)

bez náhledu

Christmas U.S.A.

Spojené státy / 1949 / 13 min. 5 sec.

Realizováno za podpory:

Financováno EU
NPO
Ministerstvo kultury
Jihlava
Státní fond kinematografie
Kraj Vysočina
Dále spolupracujeme