CENTRUM DOKUMENTÁRNÍHO FILMU

logo MFDF Ji.hlavalogo DOK.REVUElogo Inspirační fórum

cs

Barvy

Jeden z prvních kolektivních filmů účastníků workshopu FAMU v Rangúnu. Skupina mladých básníků a aktivistů se vydala natáčet do ulic. Výsledkem je poetický montážní film, v němž vyjádřila své pocity nesvobody. Film pracuje pouze s obrazy rukou v autentických situacích, od vařejní jídla po stavy hraničící se sebevraždou.

V náhodně sestaveném týmu v rámci prvního praktického workshopu FAMU se sešli nezávislí umělci stojící mimo oficiální scénu. Básník Rezaw, aktivista Ko Marshall, dnes již uznávaný performer Moe Satt a další. Odvážili se vzít kameru mimo chráněný pozemek francouzského území; pro mnohé další to byl průlomový precedent.

Základní informace

Režisér: rezaw, marshall, naw maw maw ba, nay lin htwe, moe satt

Originální název: Colours

Země původu: Myanmar

Rok výroby: 2006

Stopáž: 12 min. 0 sec.

Barva: Barevný

Jazyk: barmština

Jazyk titulků: angličtina

Producent: Vít Janeček

ikona šipkazpět
PŘEHRÁVAT FILMY MOHOU POUZE PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELÉ Z CENTRA DOKUMENTÁRNÍHO FILMU V JIHLAVĚ.

Podobné filmy

Abdel: Between the Enemies

Abdel: Between the Enemies

Dánsko / 2020 / 30 min. 0 sec.

Snaha překlenout příkopy ve společnosti vedla ke vzniku tohoto pozoruhodného a v zahraničí oceňovaného projektu. V každé epizodě se tváří v tvář potkají dva lidé se zcela odlišnými postoji – včetně těch, kteří si například píší nenávistné vzkazy na sociálních sítích. Moderátorem je uznávaný novinář Abdel Azíz Mahmoud a cílem samozřejmě není aktéry pořadu usmířit, ale dosáhnout toho, aby byli ochotni diskutovat a poslouchat argumenty toho druhého. (30 minut)

bez náhledu

Blackout

Švédsko / 2019 / 76 min. 0 sec.

Experiment, v němž deset kandidátů prožívá katastrofický scénář. Sluneční erupce způsobí výpadek elektrické a mobilní sítě. Pět jich žije v moderním domě, pět na farmě. Blackout trvá čtrnáct dnů, během nichž mohou mezi sebou navázat spolupráci. Pořad velmi rezonoval v dalších médiích i ve švédské veřejnosti. (45 minut)

bez náhledu

Christmas U.S.A.

Spojené státy / 1949 / 13 min. 5 sec.

Realizováno za podpory:

Financováno EU
NPO
Ministerstvo kultury
Jihlava
Státní fond kinematografie
Kraj Vysočina
Dále spolupracujeme