CENTRUM DOKUMENTÁRNÍHO FILMU

logo MFDF Ji.hlavalogo DOK.REVUElogo Inspirační fórum

cs

Hornický hymnus

Dokument vznikl kompilací archivních záběrů z průběhu sto let trvající existence hornické práce v uhelné pánvi v britském Durhamu. Oslava hornické profese zaznamenává historii místa od počátků těžby přes rozkvět i krize hornictví až po jeho konec v 80. letech, kdy jsou plochy původních dolů zastavěny obchodními domy.

„Tento film příhodně připomíná dvě desítky let stará rozhodnutí o tom, jakou roli bude hrát manuální práce v ekonomice ovládané korporacemi. Jejich neblahý dopad je dnes nabíledni.“ Bill Morrison

Základní informace

Režisér: Bill Morrison

Originální název: The Miners’ Hymns

Země původu: Spojené státy

Rok výroby: 2011

Stopáž: 52 min. 0 sec.

Barva: Barevný a černobílý

Jazyk: Bez dialogů

Jazyk titulků: Bez titulků

Producent: Caroline Smith

Scénář: Bill Morrison, Jóhann Jóhannsson

Hudba: Jóhann Jóhannsson

ikona šipkazpět
PŘEHRÁVAT FILMY MOHOU POUZE PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELÉ Z CENTRA DOKUMENTÁRNÍHO FILMU V JIHLAVĚ.

Podobné filmy

¡O no coronado!

¡O no coronado!

Craig Baldwin / Spojené státy / 1992 / 40 min. 0 sec.

Dobyvatelská kronika rekonstruuje španělskou invazi do zemí amerického jihozápadu v první polovině 16. století, rozplétá kontexty, motivace, mýty a historické události a z kritické perspektivy a se značnou ironií buduje epickou ságu obsazení a ovládnutí území, na níž navazuje polemiku se snahami umístit do této oblasti jaderný odpad.V různých podobách zdůrazňuje vztah historické roviny k současnosti – když se rýsují paneláky na pozadí louky, kde se odehrává původní, pro film natočená historická rekonstrukce, anebo když jsou na Coronada dotazováni turisté.

... až na věky

... až na věky

Pavel Koutecký / Česká republika / 1998 / 14 min. 0 sec.

Manželství je cesta do budoucnosti, milenci se od svatebního oltáře v dokumentárních pasážích Pavla Kouteckého vydávají do animovaného světa Michaely Pavlátové. Rozkvetlá přítomnost jedné duše a dvou těl se mění ve vyprahlou ledovou poušť oddělených ložnic, deziluze a pastí.

... když se zrovna nedíváš

... když se zrovna nedíváš

Phie Ambo / Dánsko / 2017 / 84 min. 0 sec.

Elektron se při Youngově experimentu chová jinak, pokud je pokus zaznamenáván. Axiomu z kvantové fyziky podřídila natáčení dokumentaristka usilující zachytit vědou nepostihnutelné projevy lidského vědomí ve fyzickém světě. A po cestě dospěla k otázce: Komunikuje vzájemně voda, když to lidé nevidí?

Realizováno za podpory:

Financováno EU
NPO
Ministerstvo kultury
Jihlava
Státní fond kinematografie
Kraj Vysočina
Dále spolupracujeme