CENTRUM DOKUMENTÁRNÍHO FILMU

logo MFDF Ji.hlavalogo DOK.REVUElogo Inspirační fórum

cs
Něco o Gruzii

Něco o Gruzii

1 válka 2 ruská hrozba 3 obrazy a krev 4 strach z nové okupace 5 prezident Saakašvili bojuje po telefonu 6 televizní obraz ve srážce s realitou 7 hořící paneláky, které nevypadly z počítačové hry 8 Rusové, co nemůžou pochopit, proč je bombardují Rusové 9 gruzínské Tbilisi žijící fixní ideou, že patří do Evropy 10 podivná televizní válka: budoucí oběti čekají na záchranu u obrazovky
I uprostřed bleskové gruzínsko-ruské války o Jižní Osetii, zatímco bomby dělají svou práci, se neustále dělá politika, v níž Rusko vede boj s Evropou o to, komu patří dědictví Gruzie a její dnešní mysl a duše.

Základní informace

Režisér: Nino Kirtadze

Originální název: Something about Georgia

Země původu: Gruzie, Francie

Rok výroby: 2009

Stopáž: 90 min. 0 sec.

Barva: Barevný

Jazyk: angličtina, francouzština, ruština, gruzínština

Jazyk titulků: angličtina

Formát média: BetaCam PAL

Producent: Maëlle Guenegues

Scénář: Nino Kirtadze

Střih: Nino Kirtadze

Zvuk: Benjamin Bober

ikona šipkazpět
PŘEHRÁVAT FILMY MOHOU POUZE PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELÉ Z CENTRA DOKUMENTÁRNÍHO FILMU V JIHLAVĚ.

Podobné filmy

¡O no coronado!

¡O no coronado!

Craig Baldwin / Spojené státy / 1992 / 40 min. 0 sec.

Dobyvatelská kronika rekonstruuje španělskou invazi do zemí amerického jihozápadu v první polovině 16. století, rozplétá kontexty, motivace, mýty a historické události a z kritické perspektivy a se značnou ironií buduje epickou ságu obsazení a ovládnutí území, na níž navazuje polemiku se snahami umístit do této oblasti jaderný odpad.V různých podobách zdůrazňuje vztah historické roviny k současnosti – když se rýsují paneláky na pozadí louky, kde se odehrává původní, pro film natočená historická rekonstrukce, anebo když jsou na Coronada dotazováni turisté.

... až na věky

... až na věky

Pavel Koutecký / Česká republika / 1998 / 14 min. 0 sec.

Manželství je cesta do budoucnosti, milenci se od svatebního oltáře v dokumentárních pasážích Pavla Kouteckého vydávají do animovaného světa Michaely Pavlátové. Rozkvetlá přítomnost jedné duše a dvou těl se mění ve vyprahlou ledovou poušť oddělených ložnic, deziluze a pastí.

... když se zrovna nedíváš

... když se zrovna nedíváš

Phie Ambo / Dánsko / 2017 / 84 min. 0 sec.

Elektron se při Youngově experimentu chová jinak, pokud je pokus zaznamenáván. Axiomu z kvantové fyziky podřídila natáčení dokumentaristka usilující zachytit vědou nepostihnutelné projevy lidského vědomí ve fyzickém světě. A po cestě dospěla k otázce: Komunikuje vzájemně voda, když to lidé nevidí?

Realizováno za podpory:

Financováno EU
NPO
Ministerstvo kultury
Jihlava
Státní fond kinematografie
Kraj Vysočina
Dále spolupracujeme