CENTRUM DOKUMENTÁRNÍHO FILMU

logo MFDF Ji.hlavalogo DOK.REVUElogo Inspirační fórum

cs
Rimini

Rimini

Richie Bravo, kdysi úspěšná pop star, odjíždí z Itálie do Dolního Rakouska, aby se společně s mladším bratrem a otcem, jenž přebývá v domově důchodců, navždy rozloučil se zesnulou matkou i rodným domem. Vzápětí se vrací do Rimini, kde jako charismatický a vášnivý gigolo obveseluje postarší paničky a baví skupiny důchodců tklivými písněmi v prostorách omšelých hotelů. Náhle za ním přijíždí jeho dcera a požaduje peníze, které však Richie nemá. Ulrichu Seidlovi se podařilo s výjimečnou empatií natočit hořkosladký portrét tápajícího osamělého muže, jenž se snaží začít žít nový život, na který je ale už možná pozdě.

„RIMINI je film o hledání štěstí a pokus o zbavení se zátěže minulosti. Ta však člověka nakonec dožene, což je hořká či osvobozující pravda, jíž musí hrdinové nakonec čelit. Je to příběh o touze po lásce, směnném obchodu se sexem a o osamělosti, jež po tom všem zůstane.“ — Ulrich Seidl

---
Zdroj citátu: Presskit

Základní informace

Režisér: Ulrich Seidl

Originální název: Rimini

Země původu: Německo, Francie, Rakousko

Rok výroby: 2022

Stopáž: 114 min. 0 sec.

Barva: Barevný

Jazyk: italština, němčina

Jazyk titulků: čeština

Producent: Ulrich Seidl

Scénář: Ulrich Seidl, Veronika Franz

ikona šipkazpět
PŘEHRÁVAT FILMY MOHOU POUZE PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELÉ Z CENTRA DOKUMENTÁRNÍHO FILMU V JIHLAVĚ.

Podobné filmy

¡O no coronado!

¡O no coronado!

Craig Baldwin / Spojené státy / 1992 / 40 min. 0 sec.

Dobyvatelská kronika rekonstruuje španělskou invazi do zemí amerického jihozápadu v první polovině 16. století, rozplétá kontexty, motivace, mýty a historické události a z kritické perspektivy a se značnou ironií buduje epickou ságu obsazení a ovládnutí území, na níž navazuje polemiku se snahami umístit do této oblasti jaderný odpad.V různých podobách zdůrazňuje vztah historické roviny k současnosti – když se rýsují paneláky na pozadí louky, kde se odehrává původní, pro film natočená historická rekonstrukce, anebo když jsou na Coronada dotazováni turisté.

... až na věky

... až na věky

Pavel Koutecký / Česká republika / 1998 / 14 min. 0 sec.

Manželství je cesta do budoucnosti, milenci se od svatebního oltáře v dokumentárních pasážích Pavla Kouteckého vydávají do animovaného světa Michaely Pavlátové. Rozkvetlá přítomnost jedné duše a dvou těl se mění ve vyprahlou ledovou poušť oddělených ložnic, deziluze a pastí.

... když se zrovna nedíváš

... když se zrovna nedíváš

Phie Ambo / Dánsko / 2017 / 84 min. 0 sec.

Elektron se při Youngově experimentu chová jinak, pokud je pokus zaznamenáván. Axiomu z kvantové fyziky podřídila natáčení dokumentaristka usilující zachytit vědou nepostihnutelné projevy lidského vědomí ve fyzickém světě. A po cestě dospěla k otázce: Komunikuje vzájemně voda, když to lidé nevidí?

Realizováno za podpory:

Financováno EU
NPO
Ministerstvo kultury
Jihlava
Státní fond kinematografie
Kraj Vysočina
Dále spolupracujeme