CENTRUM DOKUMENTÁRNÍHO FILMU

logo MFDF Ji.hlavalogo DOK.REVUElogo Inspirační fórum

cs
[:rouge moulin:]

[:rouge moulin:]

Nejlepší sestřih muzikálu Moulin Rouge je básní „o lásce“, znovunalézané a potvrzované ve vlnách obrazů upravovaných úhlem pohledu na projekční plochu, zbavené romantizujícího patosu. Virtuózní montáž detailů soustřeďuje příběh na protnutí dvou hlavních postav a české titulky nechávají zaznít slova v důsledných důrazech – někdy sotva zaznamenatelných, spíš skrytých a méně viditelných, někdy jasně vyznívají významy v působivé kompozici s převrácenými kusy písně.  

Základní informace

Režisér: Alice Růžičková

Originální název: [:rouge moulin:]

Země původu: Česká republika

Rok výroby: 2012

Stopáž: 4 min. 14 sec.

Barva: Barevný

Jazyk: angličtina

Jazyk titulků: čeština

Formát média: 16 mm

Producent: Alice Růžičková

Střih: Alice Růžičková

Zvuk: Alice Růžičková

Hudba: Alice Růžičková

ikona šipkazpět
PŘEHRÁVAT FILMY MOHOU POUZE PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELÉ Z CENTRA DOKUMENTÁRNÍHO FILMU V JIHLAVĚ.

Podobné filmy

¡O no coronado!

¡O no coronado!

Craig Baldwin / Spojené státy / 1992 / 40 min. 0 sec.

Dobyvatelská kronika rekonstruuje španělskou invazi do zemí amerického jihozápadu v první polovině 16. století, rozplétá kontexty, motivace, mýty a historické události a z kritické perspektivy a se značnou ironií buduje epickou ságu obsazení a ovládnutí území, na níž navazuje polemiku se snahami umístit do této oblasti jaderný odpad.V různých podobách zdůrazňuje vztah historické roviny k současnosti – když se rýsují paneláky na pozadí louky, kde se odehrává původní, pro film natočená historická rekonstrukce, anebo když jsou na Coronada dotazováni turisté.

... až na věky

... až na věky

Pavel Koutecký / Česká republika / 1998 / 14 min. 0 sec.

Manželství je cesta do budoucnosti, milenci se od svatebního oltáře v dokumentárních pasážích Pavla Kouteckého vydávají do animovaného světa Michaely Pavlátové. Rozkvetlá přítomnost jedné duše a dvou těl se mění ve vyprahlou ledovou poušť oddělených ložnic, deziluze a pastí.

... když se zrovna nedíváš

... když se zrovna nedíváš

Phie Ambo / Dánsko / 2017 / 84 min. 0 sec.

Elektron se při Youngově experimentu chová jinak, pokud je pokus zaznamenáván. Axiomu z kvantové fyziky podřídila natáčení dokumentaristka usilující zachytit vědou nepostihnutelné projevy lidského vědomí ve fyzickém světě. A po cestě dospěla k otázce: Komunikuje vzájemně voda, když to lidé nevidí?

Realizováno za podpory:

Financováno EU
NPO
Ministerstvo kultury
Jihlava
Státní fond kinematografie
Kraj Vysočina
Dále spolupracujeme