CENTRUM DOKUMENTÁRNÍHO FILMU

logo MFDF Ji.hlavalogo DOK.REVUElogo Inspirační fórum

cs
Stále naživu v Gaze

Stále naživu v Gaze

1 Gaza 2 trosky domů 3 krajina po bombardování 4 měsíc po izraelském útoku 5 egyptské vlajky vlají na hranici 6 vítr se prohání nad prašnými cestami 7 mrtvý lev v kleci visí ve vzduchu 8 moře vyvrhlo na břeh kus změklého velrybího masa 9 Gaza je tvůj osud, frázují rappeři v kšiltovkce Nike 10 tradice je to, co zbývá ve válce, identita skrze minulost Fragmenty situací a prostředí z pásma Gazy měsíc po izraelské vojenské ofenzivě v lednu 2009 - na diskusi v rádiu, zda rap patří do arabské kultury, navazuje náboženské vysílání, písně a modlitby.

Základní informace

Režisér: Nicolas Wadimoff

Originální název: Aisheen

Země původu: Švýcarsko, Katar, Francie

Rok výroby: 2010

Stopáž: 86 min. 0 sec.

Barva: Barevný

Jazyk: arabština

Jazyk titulků: angličtina

Producent: Solaris Distribution

Scénář: Nicolas Wadimoff

Střih: Naima Bachiri, Karine Sudan

Hudba: Darg Team

ikona šipkazpět
PŘEHRÁVAT FILMY MOHOU POUZE PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELÉ Z CENTRA DOKUMENTÁRNÍHO FILMU V JIHLAVĚ.

Podobné filmy

¡O no coronado!

¡O no coronado!

Craig Baldwin / Spojené státy / 1992 / 40 min. 0 sec.

Dobyvatelská kronika rekonstruuje španělskou invazi do zemí amerického jihozápadu v první polovině 16. století, rozplétá kontexty, motivace, mýty a historické události a z kritické perspektivy a se značnou ironií buduje epickou ságu obsazení a ovládnutí území, na níž navazuje polemiku se snahami umístit do této oblasti jaderný odpad.V různých podobách zdůrazňuje vztah historické roviny k současnosti – když se rýsují paneláky na pozadí louky, kde se odehrává původní, pro film natočená historická rekonstrukce, anebo když jsou na Coronada dotazováni turisté.

... až na věky

... až na věky

Pavel Koutecký / Česká republika / 1998 / 14 min. 0 sec.

Manželství je cesta do budoucnosti, milenci se od svatebního oltáře v dokumentárních pasážích Pavla Kouteckého vydávají do animovaného světa Michaely Pavlátové. Rozkvetlá přítomnost jedné duše a dvou těl se mění ve vyprahlou ledovou poušť oddělených ložnic, deziluze a pastí.

... když se zrovna nedíváš

... když se zrovna nedíváš

Phie Ambo / Dánsko / 2017 / 84 min. 0 sec.

Elektron se při Youngově experimentu chová jinak, pokud je pokus zaznamenáván. Axiomu z kvantové fyziky podřídila natáčení dokumentaristka usilující zachytit vědou nepostihnutelné projevy lidského vědomí ve fyzickém světě. A po cestě dospěla k otázce: Komunikuje vzájemně voda, když to lidé nevidí?

Realizováno za podpory:

Financováno EU
NPO
Ministerstvo kultury
Jihlava
Státní fond kinematografie
Kraj Vysočina
Dále spolupracujeme