CENTRUM DOKUMENTÁRNÍHO FILMU

logo MFDF Ji.hlavalogo DOK.REVUElogo Inspirační fórum

cs
Útočiště

Útočiště

Tento film má limit zhlédnutí 500.
Na přelomu let 2017 a 2018 zahájili Greenpeace kampaň za vytvoření přírodní rezervace z 1,8 milionu čtverečních kilometrů Weddellova moře u pobřeží Antarktidy. Jedná se o jednu z nejchladnějších vodních ploch na Zemi, která zároveň patří i mezi nejzachovalejší biotopy vůbec. Právě sem se vydáváme spolu s Javierem a Carlosem Bardemovými, dvěma ambasadory iniciativy, abychom sledovali aktivity ekologů a vědců při snaze o záchranu unikátního přírodního bohatství a zároveň i nahlédli do živého dění aktivistické ekologické politiky v informační a postfaktické době, která musí využívat nové nástroje k dosažení masového povědomí a podpory.
 
 

Základní informace

Režisér: Zorana Vuckovic

Originální název: Santuario

Země původu: Španělsko

Rok výroby: 2019

Stopáž: 74 min. 0 sec.

Barva: Barevný

Jazyk: španělština, angličtina

Jazyk titulků: angličtina

Formát média: HD

Producent: Carlos Bardem, Javier Bardem, Zorana Vuckovic

Scénář: Carlos Bardem, Zorana Vuckovic

Střih: Álex Márque, Victoria Lammers

Hudba: Fernando Velázquez, Alfred Tapscott

ikona šipkazpět
PŘEHRÁVAT FILMY MOHOU POUZE PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELÉ Z CENTRA DOKUMENTÁRNÍHO FILMU V JIHLAVĚ.

Podobné filmy

¡O no coronado!

¡O no coronado!

Craig Baldwin / Spojené státy / 1992 / 40 min. 0 sec.

Dobyvatelská kronika rekonstruuje španělskou invazi do zemí amerického jihozápadu v první polovině 16. století, rozplétá kontexty, motivace, mýty a historické události a z kritické perspektivy a se značnou ironií buduje epickou ságu obsazení a ovládnutí území, na níž navazuje polemiku se snahami umístit do této oblasti jaderný odpad.V různých podobách zdůrazňuje vztah historické roviny k současnosti – když se rýsují paneláky na pozadí louky, kde se odehrává původní, pro film natočená historická rekonstrukce, anebo když jsou na Coronada dotazováni turisté.

... až na věky

... až na věky

Pavel Koutecký / Česká republika / 1998 / 14 min. 0 sec.

Manželství je cesta do budoucnosti, milenci se od svatebního oltáře v dokumentárních pasážích Pavla Kouteckého vydávají do animovaného světa Michaely Pavlátové. Rozkvetlá přítomnost jedné duše a dvou těl se mění ve vyprahlou ledovou poušť oddělených ložnic, deziluze a pastí.

... když se zrovna nedíváš

... když se zrovna nedíváš

Phie Ambo / Dánsko / 2017 / 84 min. 0 sec.

Elektron se při Youngově experimentu chová jinak, pokud je pokus zaznamenáván. Axiomu z kvantové fyziky podřídila natáčení dokumentaristka usilující zachytit vědou nepostihnutelné projevy lidského vědomí ve fyzickém světě. A po cestě dospěla k otázce: Komunikuje vzájemně voda, když to lidé nevidí?

Realizováno za podpory:

Financováno EU
NPO
Ministerstvo kultury
Jihlava
Státní fond kinematografie
Kraj Vysočina
Dále spolupracujeme