CENTRUM DOKUMENTÁRNÍHO FILMU

logo MFDF Ji.hlavalogo DOK.REVUElogo Inspirační fórum

cs
Víckrát ne

Víckrát ne

Rychlý instinktivní nervní proces akční malby velkoformátového černobílého obrazu, jenž prostřednictvím cákanců, stříkání, stékání, škrábání a šustění štětky po plátně zhmotňuje úryvky básně Havran, která jako magické zaříkadlo v abstraktním chaosu slov a zvuků doprovází neopakovatelný fyzický výkon umělce.

Záběr soustředěné tváře, plechovka a prsty od barev. Žilnatá ruka, která vede pohyb barvy stékající z dřevěné špachtle. Přivřené oči otevřené mysli. Tempo se zrychluje, naléhavost hlasu stupňuje vypětí tvůrčího okamžiku požehnaného dílem.

Základní informace

Režisér: Jan van IJken

Originální název: Nevermore

Země původu: Nizozemsko

Rok výroby: 2013

Stopáž: 3 min. 37 sec.

Barva: Barevný

Jazyk: angličtina

Jazyk titulků: Bez titulků

Producent: Jan van IJken

Střih: Jan van IJken

Zvuk: Jan van IJken

Obsazení:

Action-painting by Theo Zwinderman, Reading poem 'the Raven' by George Snow

ikona šipkazpět
PŘEHRÁVAT FILMY MOHOU POUZE PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELÉ Z CENTRA DOKUMENTÁRNÍHO FILMU V JIHLAVĚ.

Podobné filmy

¡O no coronado!

¡O no coronado!

Craig Baldwin / Spojené státy / 1992 / 40 min. 0 sec.

Dobyvatelská kronika rekonstruuje španělskou invazi do zemí amerického jihozápadu v první polovině 16. století, rozplétá kontexty, motivace, mýty a historické události a z kritické perspektivy a se značnou ironií buduje epickou ságu obsazení a ovládnutí území, na níž navazuje polemiku se snahami umístit do této oblasti jaderný odpad.V různých podobách zdůrazňuje vztah historické roviny k současnosti – když se rýsují paneláky na pozadí louky, kde se odehrává původní, pro film natočená historická rekonstrukce, anebo když jsou na Coronada dotazováni turisté.

... až na věky

... až na věky

Pavel Koutecký / Česká republika / 1998 / 14 min. 0 sec.

Manželství je cesta do budoucnosti, milenci se od svatebního oltáře v dokumentárních pasážích Pavla Kouteckého vydávají do animovaného světa Michaely Pavlátové. Rozkvetlá přítomnost jedné duše a dvou těl se mění ve vyprahlou ledovou poušť oddělených ložnic, deziluze a pastí.

... když se zrovna nedíváš

... když se zrovna nedíváš

Phie Ambo / Dánsko / 2017 / 84 min. 0 sec.

Elektron se při Youngově experimentu chová jinak, pokud je pokus zaznamenáván. Axiomu z kvantové fyziky podřídila natáčení dokumentaristka usilující zachytit vědou nepostihnutelné projevy lidského vědomí ve fyzickém světě. A po cestě dospěla k otázce: Komunikuje vzájemně voda, když to lidé nevidí?

Realizováno za podpory:

Financováno EU
NPO
Ministerstvo kultury
Jihlava
Státní fond kinematografie
Kraj Vysočina
Dále spolupracujeme