CENTRUM DOKUMENTÁRNÍHO FILMU

logo MFDF Ji.hlavalogo DOK.REVUElogo Inspirační fórum

cs
Vše pro dobro světa a Nošovic

Vše pro dobro světa a Nošovic

1 prosperita 2 vytlučená okna 3 ideologie pracovních míst 4 předčasně ukončená budoucnost zelí 5 korejská automobilka příslibem vzestupu regionu 6 mechanismy hlídání marketingově vyrobeného dobrého jména 7 nepřítelem zkoumajícím kontury novodobého otroctví je dokumentarista 8 diskrepance mezi veřejným míněním a propagandou regionálních politiků 9 střet korejské kultury odevzdanosti s českou nedůvěřivostí vůči institucím 10 vztah ke krajině a půdě se nesmiřuje s globálním byznysem Korejská automobilka staví továrnu uprostřed beskydského zelného pole, regionu má přinést prosperitu, ale místo ní přináší nové praktiky zneužívání zaměstnanců.

Základní informace

Režisér: Vít Klusák

Originální název: Vše pro dobro světa a Nošovic

Země původu: Česká republika

Rok výroby: 2010

Stopáž: 82 min. 0 sec.

Barva: Barevný

Jazyk: čeština

Jazyk titulků: Bez titulků

Producent: Filip Remunda

Scénář: Vít Klusák

Střih: Jana Vlčková

Zvuk: Václav Flégl, Michal Gábor

ikona šipkazpět
PŘEHRÁVAT FILMY MOHOU POUZE PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELÉ Z CENTRA DOKUMENTÁRNÍHO FILMU V JIHLAVĚ.

Podobné filmy

¡O no coronado!

¡O no coronado!

Craig Baldwin / Spojené státy / 1992 / 40 min. 0 sec.

Dobyvatelská kronika rekonstruuje španělskou invazi do zemí amerického jihozápadu v první polovině 16. století, rozplétá kontexty, motivace, mýty a historické události a z kritické perspektivy a se značnou ironií buduje epickou ságu obsazení a ovládnutí území, na níž navazuje polemiku se snahami umístit do této oblasti jaderný odpad.V různých podobách zdůrazňuje vztah historické roviny k současnosti – když se rýsují paneláky na pozadí louky, kde se odehrává původní, pro film natočená historická rekonstrukce, anebo když jsou na Coronada dotazováni turisté.

... až na věky

... až na věky

Pavel Koutecký / Česká republika / 1998 / 14 min. 0 sec.

Manželství je cesta do budoucnosti, milenci se od svatebního oltáře v dokumentárních pasážích Pavla Kouteckého vydávají do animovaného světa Michaely Pavlátové. Rozkvetlá přítomnost jedné duše a dvou těl se mění ve vyprahlou ledovou poušť oddělených ložnic, deziluze a pastí.

... když se zrovna nedíváš

... když se zrovna nedíváš

Phie Ambo / Dánsko / 2017 / 84 min. 0 sec.

Elektron se při Youngově experimentu chová jinak, pokud je pokus zaznamenáván. Axiomu z kvantové fyziky podřídila natáčení dokumentaristka usilující zachytit vědou nepostihnutelné projevy lidského vědomí ve fyzickém světě. A po cestě dospěla k otázce: Komunikuje vzájemně voda, když to lidé nevidí?

Realizováno za podpory:

Financováno EU
NPO
Ministerstvo kultury
Jihlava
Státní fond kinematografie
Kraj Vysočina
Dále spolupracujeme