CENTRUM DOKUMENTÁRNÍHO FILMU

logo MFDF Ji.hlavalogo DOK.REVUElogo Inspirační fórum

cs
Zachraňte Edwardse

Zachraňte Edwardse

1 početí 2 (ne)moc chromozomů 3 perspektiva s hranicí 4 život navzdory nátlaku lékařů 5 implicitní polemika o smyslu rodičovství 6 intimní drama předjímající očekávatelné příští dění 7 dítě s Edwardsovým syndromem přichází na svět 8 vývoj postojů aktérů pod vlivem reality jejich světa 9 studie rodinného života s potomkem, kterému nezbývá mnoho času 10 Edwardsův syndrom je genetickou poruchou znemožňující normální růst a vývoj Intimní reportáž sleduje pár, který se rozhodl odmítnout rady lékařů a přivedl na svět těžce postižené dítě - několikaletý vhled do života rodiny proměňuje běžné postoje ke smyslu rodičovství.

Základní informace

Režisér: Dagmar Smržová

Originální název: Zachraňte Edwardse

Země původu: Česká republika

Rok výroby: 2010

Stopáž: 72 min. 0 sec.

Barva: Barevný

Jazyk: čeština

Jazyk titulků: Bez titulků

Producent: Martina Šantavá

Scénář: Dagmar Smržová

Střih: Krasimira Velitchkova

Zvuk: Oliver Malina Morgenstern

ikona šipkazpět
PŘEHRÁVAT FILMY MOHOU POUZE PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELÉ Z CENTRA DOKUMENTÁRNÍHO FILMU V JIHLAVĚ.

Podobné filmy

¡O no coronado!

¡O no coronado!

Craig Baldwin / Spojené státy / 1992 / 40 min. 0 sec.

Dobyvatelská kronika rekonstruuje španělskou invazi do zemí amerického jihozápadu v první polovině 16. století, rozplétá kontexty, motivace, mýty a historické události a z kritické perspektivy a se značnou ironií buduje epickou ságu obsazení a ovládnutí území, na níž navazuje polemiku se snahami umístit do této oblasti jaderný odpad.V různých podobách zdůrazňuje vztah historické roviny k současnosti – když se rýsují paneláky na pozadí louky, kde se odehrává původní, pro film natočená historická rekonstrukce, anebo když jsou na Coronada dotazováni turisté.

... až na věky

... až na věky

Pavel Koutecký / Česká republika / 1998 / 14 min. 0 sec.

Manželství je cesta do budoucnosti, milenci se od svatebního oltáře v dokumentárních pasážích Pavla Kouteckého vydávají do animovaného světa Michaely Pavlátové. Rozkvetlá přítomnost jedné duše a dvou těl se mění ve vyprahlou ledovou poušť oddělených ložnic, deziluze a pastí.

... když se zrovna nedíváš

... když se zrovna nedíváš

Phie Ambo / Dánsko / 2017 / 84 min. 0 sec.

Elektron se při Youngově experimentu chová jinak, pokud je pokus zaznamenáván. Axiomu z kvantové fyziky podřídila natáčení dokumentaristka usilující zachytit vědou nepostihnutelné projevy lidského vědomí ve fyzickém světě. A po cestě dospěla k otázce: Komunikuje vzájemně voda, když to lidé nevidí?

Realizováno za podpory:

Financováno EU
NPO
Ministerstvo kultury
Jihlava
Státní fond kinematografie
Kraj Vysočina
Dále spolupracujeme