CENTRUM DOKUMENTÁRNÍHO FILMU

logo MFDF Ji.hlavalogo DOK.REVUElogo Inspirační fórum

cs
Život ztroskotá třikrát, vzchopí se sedmkrát a devětkrát zakolísá...

Život ztroskotá třikrát, vzchopí se sedmkrát a devětkrát zakolísá...

1 Vietnam 2 rodinná paměť 3 úcta k tradici 4 pozůstatky a mentalita společenství 5 příběh ženy, které vzali dítě 6 jakmile vykopeš kosti, tak vykopeš obrazy 7 vymezený čas člověka zachycený omezeným časem filmu 8 seškrabávat hlínu z kostí znamená porozumět svým kořenům 9 závazek, který určuje vnitřní i vnější vztahy sociálních skupin 10 exhumace času i prostoru, víry, tělesnosti, dětství, stáří a smrti V duchu tradice musejí potomci vykopat kosti své babičky, aby je mohli očistit, než je odvezou do rodné vsi - nakládání s pozůstatky člověka se stává příležitostí k rozjímání o příběhu v dějinách.

Základní informace

Režisér: Xuân-Lan Guyot

Originální název: Vie sombre trois fois, se releve sept, et neuf fois flotte a la dérive…

Země původu: Francie

Rok výroby: 2009

Stopáž: 48 min. 0 sec.

Barva: Barevný

Jazyk: vietnamština

Jazyk titulků: angličtina

Producent: Xuân-Lan Guyot

Scénář: Xuân-Lan Guyot

Střih: Xuân-Lan Guyot

Zvuk: Xuân-Lan Guyot

ikona šipkazpět
PŘEHRÁVAT FILMY MOHOU POUZE PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELÉ Z CENTRA DOKUMENTÁRNÍHO FILMU V JIHLAVĚ.

Podobné filmy

¡O no coronado!

¡O no coronado!

Craig Baldwin / Spojené státy / 1992 / 40 min. 0 sec.

Dobyvatelská kronika rekonstruuje španělskou invazi do zemí amerického jihozápadu v první polovině 16. století, rozplétá kontexty, motivace, mýty a historické události a z kritické perspektivy a se značnou ironií buduje epickou ságu obsazení a ovládnutí území, na níž navazuje polemiku se snahami umístit do této oblasti jaderný odpad.V různých podobách zdůrazňuje vztah historické roviny k současnosti – když se rýsují paneláky na pozadí louky, kde se odehrává původní, pro film natočená historická rekonstrukce, anebo když jsou na Coronada dotazováni turisté.

... až na věky

... až na věky

Pavel Koutecký / Česká republika / 1998 / 14 min. 0 sec.

Manželství je cesta do budoucnosti, milenci se od svatebního oltáře v dokumentárních pasážích Pavla Kouteckého vydávají do animovaného světa Michaely Pavlátové. Rozkvetlá přítomnost jedné duše a dvou těl se mění ve vyprahlou ledovou poušť oddělených ložnic, deziluze a pastí.

... když se zrovna nedíváš

... když se zrovna nedíváš

Phie Ambo / Dánsko / 2017 / 84 min. 0 sec.

Elektron se při Youngově experimentu chová jinak, pokud je pokus zaznamenáván. Axiomu z kvantové fyziky podřídila natáčení dokumentaristka usilující zachytit vědou nepostihnutelné projevy lidského vědomí ve fyzickém světě. A po cestě dospěla k otázce: Komunikuje vzájemně voda, když to lidé nevidí?

Realizováno za podpory:

Financováno EU
NPO
Ministerstvo kultury
Jihlava
Státní fond kinematografie
Kraj Vysočina
Dále spolupracujeme