CENTRUM DOKUMENTÁRNÍHO FILMU

logo MFDF Ji.hlavalogo DOK.REVUElogo Inspirační fórum

cs

Jan Šuster

Výpis filmů autora

Copinka se učí zachraňovat

Copinka se učí zachraňovat

Veronika Korčáková / Česká republika / 2014 / 15 min. 0 sec.

Kateřina je jedenáctiletá školačka, jejíž největší vášní je výcvik jejího psa Copinky a příprava na záchranářské zkoušky. Podstupuje s Copinkou speciální záchranářský výcvik. Může spoléhat na svou maminku, profesionální záchranářku, v níž má maximální oporu. Zkoušky jsou však velmi náročné a bodování nekompromisní – na Katčin věk nelze brát žádné ohledy. Co všechno na cestě za záchranářským diplomem Katka zjistí nejen o výcviku, ale také o vztahu s maminkou a sestrou, o vlastní trpělivosti a tolik potřebné sebedůvěře?

Opus č. 50 na motivy Milady Horákové

Opus č. 50 na motivy Milady Horákové

Petra Nesvačilová / Česká republika / 2009 / 16 min. 0 sec.

V situaci a dialogu hereček v ateliéru, které se při čtení snaží porozumět poslední řeči Milady Horákové před soudem, vzniká v úsilí pochopit ji jako ženu a matku kontroverzní etuda vzpírající se strnulému obrazu české političky, oběti komunistického teroru.

bez náhledu

Zátopek

David Ondříček / Česká republika / 2016 / 52 min. 0 sec.

V zahraničí ho přezdívali „česká lokomotiva“. Držitel osmnácti světových rekordů se nejvíce proslavil na olympijských hrách v Helsinkách, kde dokázal zvítězit v běhu na 5 km, 10 km i v maratonu. Grandiózní úspěch Emila Zátopka ožívá v dokumentu Davida Ondříčka ve vzpomínkách jeho blízkých, soupeřů i kamarádů.

Realizováno za podpory:

Financováno EU
NPO
Ministerstvo kultury
Jihlava
Státní fond kinematografie
Kraj Vysočina
Dále spolupracujeme