CENTRUM DOKUMENTÁRNÍHO FILMU

logo MFDF Ji.hlavalogo DOK.REVUElogo Inspirační fórum

cs

Lukáš Hyksa

Lukáš Hyksa

Výpis filmů autora

Český žurnál: Pět zrození

Český žurnál: Pět zrození

Erika Hníková / Česká republika / 2015 / 52 min. 0 sec.

Do zákulisí porodnice v pražské vinohradské nemocnici nahlíží autorský dokument z cyklu Český žurnál. Během své dvanáctidenní přítomnosti se filmovému štábu podařilo přiblížit k pěti různým okamžikům zrození a skrze perspektivy novopečených rodičů, lékařů a porodních asistentek zachytit odlišné přístupy k zvládání porodní situace.

bez náhledu

Mrtvá trať

Šimon Špidla / Česká republika / 2011 / 52 min. 0 sec.

FilmSTAVBA se vydává na místa nikdy nedostavěné železniční tratě v nehostinné části ruské tajgy za polárním kruhem. Na přelomu čtyřicátých a padesátých let ji tisíce lidí zaplatilo svým životem, zastavena byla krátce po Stalinově smrti a dnes z ní zbyla jen rezavá torza v močálech. Snímek spojuje vyprávěné vzpomínky s meditativní plavbou lodí za stopami asociální utopie.

bez náhledu

Rekonstrukce průmyslu

Andrea Slováková / Česká republika / 2015 / 19 min. 0 sec.

Experimentální metrický film vrství pohledy na český automobilový, chemický a těžký průmysl od roku 2009 do současnosti a konceptuálně je propojuje s estetickými proměnami obrazu. Hospodářská krize a fáze oživení se projevují různou ostrostí, barevností, sytostí, kontrastem, či intenzitou jasu.

Realizováno za podpory:

Financováno EU
NPO
Ministerstvo kultury
Jihlava
Státní fond kinematografie
Kraj Vysočina
Dále spolupracujeme