CENTRUM DOKUMENTÁRNÍHO FILMU

logo MFDF Ji.hlavalogo DOK.REVUElogo Inspirační fórum

cs

Marián Polák

Výpis filmů autora

bez náhledu

Listopadové komety

Marek Sklář / Česká republika / 2011 / 26 min. 0 sec.

FilmSAMET se vrací do revolučních dní listopadu 1989, které vynesly ekonoma Valtra Komárka na politické výsluní. Zdatnému řečníkovi patřila zaplněná náměstí, lidé si jej žádali za premiéra. Profesor Komárek dnes vzpomíná, proč k tomu nakonec nedošlo, jaké politické zájmy vynesly do křesla komunistického aparátčíka Čalfu a jak dal nakonec prostor Klausovi a Dlouhému.

Planeta Česko

Planeta Česko

Marián Polák / Česká republika / 2017 / 81 min. 0 sec.

Expedice do tuzemské přírody odhaluje dobrodružné příběhy zvířat a rostlin, které se každodenně odehrávají přímo kolem nás, a fascinující místa, kam se vrací člověkem dříve vytlačená příroda. Obraz podpořený autorským komentářem zachycuje skutečnou divokou přírodu i průběh natáčení.

Živý obraz lepšího světa

Živý obraz lepšího světa

Marián Polák / Česká republika / 2008 / 56 min. 0 sec.

Na samotě v Orlických horách žije přes čtyřicet let ve společnosti ovcí, koček a rádia muž, který se s lidmi takřka nestýká, ale o jehož znalosti přírodních dějů i péči o okolní krajinu mluví okolí s uznáním, člověk tiché existence pokorně a neokázale přežívající na kraji světa, do jehož blízkosti se podařilo proniknout režisérovi, který ve filmu o vyloučení a odsunu v původním i přeneseném slova smyslu ukazuje jeho svébytnou touhu po svobodě.

Realizováno za podpory:

Financováno EU
NPO
Ministerstvo kultury
Jihlava
Státní fond kinematografie
Kraj Vysočina
Dále spolupracujeme