CENTRUM DOKUMENTÁRNÍHO FILMU

logo MFDF Ji.hlavalogo DOK.REVUElogo Inspirační fórum

cs

Roman Bondarchuk

Roman Bondarchuk
Kolektivní dílo širokého okruhu ukrajinských filmařů mladší generace. Roman Bondarčuk a producentka Darya Averčenko, kteří kolektiv nejčastěji zastupují, natočili snímek Café Voyage (2013), jenž lze zhlédnout na webu Doc Alliance Films, a podílejí se na organizaci festivalu Docudays UA.

Výpis filmů autora

Euromajdan: hrubý sestřih

Euromajdan: hrubý sestřih

Roman Bondarchuk, Yulia Gontaruk, Kateryna Gornostai, Andrey Kiselyov, Roman Liubyi, Andriy Lytvynenko, Aleksey Solodunov, Dmitry Stoykov, Oleksandr Techynskyi, Volodymyr Tykhyi / Ukrajina / 2014 / 60 min. 0 sec.

Na podzim roku 2013 zastavila ukrajinská vláda jednání o přidružení k EU. Podnítila tím sérii občanských nepokojů ústících v odstoupení proruského prezidenta Janukovyče a otevřený konflikt na východě státu. Skupina filmařů a filmařek tehdy začala zaznamenávat vývoj událostí ve své zemi z bezprostřední blízkosti. Vznikl kolektivní dokument, mozaika sugestivních pohledů a osobních příběhů traktovaných do kapitol dle tématu a autorského přístupu. „Hrubý sestřih“ v názvu snímku není náznakem nedokončenosti díla, ale metaforickým označením situace, v níž se ukrajinský stát právě nachází.DETAIL:„Tak tady je kousek Lenina. Ha ha ha ha!“ „Vážně? Skutečný kousek?“ „Vážně. Kousek historie. Jeden z Leninových zubů. Je to historie, které odzvonilo.“

Realizováno za podpory:

Financováno EU
NPO
Ministerstvo kultury
Jihlava
Státní fond kinematografie
Kraj Vysočina
Dále spolupracujeme