CENTRUM DOKUMENTÁRNÍHO FILMU

logo MFDF Ji.hlavalogo DOK.REVUElogo Inspirační fórum

cs
Ať každý jde, kam chce

Ať každý jde, kam chce

1 dědictví 2 (16mm, steadycam) 3 historická paměť přírody 4 zkušenost vnitřku zhuštěných obrazů 5 transcendentalismus: příroda je symbolem ducha 6 žít další životy, které ještě čekají 7 energie a prostředky, které nám příroda dává 8 kamera sleduje a kráčí, dokumentuje a rekonstruuje, mytologizuje 9 špína cesty, přeplněný autobus, ilegální doly, město, džungle, řeka 10 cesta k sebeuvědomění, k určení místa člověka, k duchovnímu povznesení Snímek natočený ve třinácti záběrech jde ve stopách dvou bratrů z předměstí Paramariba (Surinam), kteří symbolicky navazují na cestu svých předků, jimž se podařilo uprchnout z nizozemského otroctví.

Základní informace

Režisér: Ben Russell

Originální název: Let Each One Go Where he May

Země původu: Spojené státy

Rok výroby: 2009

Stopáž: 135 min. 0 sec.

Barva: Barevný

Jazyk: Bez dialogů

Jazyk titulků: Bez titulků

Producent: Ben Russell

Střih: Ben Russell

Zvuk: Ben Russell, Brigid McCaffrey, Paul Hill

ikona šipkazpět
PŘEHRÁVAT FILMY MOHOU POUZE PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELÉ Z CENTRA DOKUMENTÁRNÍHO FILMU V JIHLAVĚ.

Podobné filmy

¡O no coronado!

¡O no coronado!

Craig Baldwin / Spojené státy / 1992 / 40 min. 0 sec.

Dobyvatelská kronika rekonstruuje španělskou invazi do zemí amerického jihozápadu v první polovině 16. století, rozplétá kontexty, motivace, mýty a historické události a z kritické perspektivy a se značnou ironií buduje epickou ságu obsazení a ovládnutí území, na níž navazuje polemiku se snahami umístit do této oblasti jaderný odpad.V různých podobách zdůrazňuje vztah historické roviny k současnosti – když se rýsují paneláky na pozadí louky, kde se odehrává původní, pro film natočená historická rekonstrukce, anebo když jsou na Coronada dotazováni turisté.

... až na věky

... až na věky

Pavel Koutecký / Česká republika / 1998 / 14 min. 0 sec.

Manželství je cesta do budoucnosti, milenci se od svatebního oltáře v dokumentárních pasážích Pavla Kouteckého vydávají do animovaného světa Michaely Pavlátové. Rozkvetlá přítomnost jedné duše a dvou těl se mění ve vyprahlou ledovou poušť oddělených ložnic, deziluze a pastí.

... když se zrovna nedíváš

... když se zrovna nedíváš

Phie Ambo / Dánsko / 2017 / 84 min. 0 sec.

Elektron se při Youngově experimentu chová jinak, pokud je pokus zaznamenáván. Axiomu z kvantové fyziky podřídila natáčení dokumentaristka usilující zachytit vědou nepostihnutelné projevy lidského vědomí ve fyzickém světě. A po cestě dospěla k otázce: Komunikuje vzájemně voda, když to lidé nevidí?

Realizováno za podpory:

Financováno EU
NPO
Ministerstvo kultury
Jihlava
Státní fond kinematografie
Kraj Vysočina
Dále spolupracujeme