CENTRUM DOKUMENTÁRNÍHO FILMU

logo MFDF Ji.hlavalogo DOK.REVUElogo Inspirační fórum

cs
Bye Bye Shanghai

Bye Bye Shanghai

Snímek o exulantech natočený českou dokumentaristkou žijící v Argentině stojí na rozhraní dvou společenských epoch, neboť hovoří-li Václav Bělohradský, Petr Král a řada dalších o exilu, tak mluví o osobní minulosti, která se rozlévá do drobných epizod důvodů a následků exilu, všichni ale o něm vyprávějí dnes, kdy se vzpomínky na putování mezi hranicemi států a jazyků proměňují v obecný příběh nezakotvenosti, setrvalého vnitřního vyhoštění.

Základní informace

Režisér: Jana Bokova

Originální název: Bye Bye Shanghai

Země původu: Argentina, Česká republika

Rok výroby: 2008

Stopáž: 112 min. 0 sec.

Barva: Barevný a černobílý

Jazyk: španělština, francouzština, čeština

Jazyk titulků: čeština

Producent: Jiří Konečný

Střih: Jan Daňhel

Zvuk: Miro Gabor,Václav Flegl, Juraj Mravec

Hudba: Péťa Korman Novák

ikona šipkazpět
PŘEHRÁVAT FILMY MOHOU POUZE PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELÉ Z CENTRA DOKUMENTÁRNÍHO FILMU V JIHLAVĚ.

Podobné filmy

¡O no coronado!

¡O no coronado!

Craig Baldwin / Spojené státy / 1992 / 40 min. 0 sec.

Dobyvatelská kronika rekonstruuje španělskou invazi do zemí amerického jihozápadu v první polovině 16. století, rozplétá kontexty, motivace, mýty a historické události a z kritické perspektivy a se značnou ironií buduje epickou ságu obsazení a ovládnutí území, na níž navazuje polemiku se snahami umístit do této oblasti jaderný odpad.V různých podobách zdůrazňuje vztah historické roviny k současnosti – když se rýsují paneláky na pozadí louky, kde se odehrává původní, pro film natočená historická rekonstrukce, anebo když jsou na Coronada dotazováni turisté.

... až na věky

... až na věky

Pavel Koutecký / Česká republika / 1998 / 14 min. 0 sec.

Manželství je cesta do budoucnosti, milenci se od svatebního oltáře v dokumentárních pasážích Pavla Kouteckého vydávají do animovaného světa Michaely Pavlátové. Rozkvetlá přítomnost jedné duše a dvou těl se mění ve vyprahlou ledovou poušť oddělených ložnic, deziluze a pastí.

... když se zrovna nedíváš

... když se zrovna nedíváš

Phie Ambo / Dánsko / 2017 / 84 min. 0 sec.

Elektron se při Youngově experimentu chová jinak, pokud je pokus zaznamenáván. Axiomu z kvantové fyziky podřídila natáčení dokumentaristka usilující zachytit vědou nepostihnutelné projevy lidského vědomí ve fyzickém světě. A po cestě dospěla k otázce: Komunikuje vzájemně voda, když to lidé nevidí?

Realizováno za podpory:

Financováno EU
NPO
Ministerstvo kultury
Jihlava
Státní fond kinematografie
Kraj Vysočina
Dále spolupracujeme